На нараді наголошувалося, що Асоціація фермерів і землевласників Івано-Франківської області звернулася до голови облдержадміністрації А. Троценка з проханням  врегулювати низку проблем,  які останнім часом набули суспільного резонансу. Зокрема, щодо укладення договорів оренди та їх реєстрації, сплати податків за використання державних земель, на які неоформлені такі договори тощо.

Фахівці різних державних структур давали свої пояснення щодо врегулювання ситуації.

«Головне для всіх нас, щоб земля оброблялась і не пустувала, – підкреслив В. Семко. – Тому маємо виробити механізм, який би сприяв фермерам працювати в правовому полі, а також напрацювати пропозиції щодо вдосконалення земельного законодавства». На його думку суб’єкти господарювання мають більше працювати і з громадськістю, щоб ті знали про їх діяльність.

Протокольно прийнято рішення максимально активізувати і прискорити належне оформлення документації, сприяти і допомагати фермерам в роботі в межах діючого законодавства. Так, протягом серпня орендарі земель поза межами населених пунктів, які ще не подали свої заяви на оформлення документації, мають це обов’язково зробити, щоб не було потім проблем із законом. Головне управління Держземагентства в області  має зареєструвати такі заяви, щоб протягом найближчих місяців можна було укласти відповідні договори і сплатити податки, інформує Івано-Фрнківська ОДА.