У ході зустрічі представники громадських чорнобильських організацій порушили питання належного соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підвищення рівня їхнього медичного обслуговування та оздоровлення, іфнормують в ОДА.

 

Зокрема, йшлося про виконання судових рішень щодо погашення заборгованості з пенсійних виплат та отримання рецептів на безкоштовні ліки.

 

За словами представників громадських організацій, раніше інваліди-чорнобильці мали пенсії, які дозволяли їм нормально лікуватися. Попередній уряд фактично знецінив норми закону, які гарантували чорнобильцям соціальну підтримку, пенсії зменшилися у кілька разів, натомість ліки навпаки суттєво подорожчали.

 

Вислухавши всі проблемні питання заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович дав доручення керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації розібратися та максимально сприяти вирішенню питань учасників та ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 

А зі свого боку запевнив, що обласна влада робитиме усе можливе в межах своєї компетенції для покращення умов соціального, медичного та пенсійного забезпечення чорнобильців.

 

Сергій Адамович зазначив, що незважаючи на важку ситуацію в країні, держава не може применшувати значення соціальної складової, особливо у питанні тих, хто пережив страшну катастрофу на Чорнобильській АЕС.