dai

Державтоінспекція нагадує водіям, що рух транспортних засобів по крайній лівій смузі, при вільній правій, окрім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом, є порушенням Правил дорожнього руху, за що передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень.

До того ж, крім адміністративної відповідальності, керманичам авто варто пам’ятати про ввічливість та повагу один до одного в інакшому випадку це може призвести до дорожньо-транспортних пригод.

Водії не замислюються і про важливий соціальний аспект. У крайній лівій смузі часто рухаються транспортні засоби оперативних і спеціальних служб: швидкої допомоги, пожежних, рятувальників, міліції тощо. Незважаючи на те, що часто від безперешкодного руху таких спецавтомобілів залежить не тільки збереження здоров’я, але й життя людей, деякі водії про це воліють не замислюватися.

Непоодинокі випадки, коли у крайній лівій смузі, при абсолютно вільній правій, рухається авто з мінімальною швидкістю, що викликає справедливі нарікання водіїв інших транспортних засобів, адже рух у крайній лівій смузі зі швидкістю, що менша від середньої швидкості потоку, призводить до виникнення заторових явищ та обертається для водіїв зіпсованим настроєм, нервовою напругою чи конфліктом.