Саме звідси мужні воїни виїжджали на бойові операції по відвойовуванню Донбасу у російського окупанта, тут проходили бойове злагодження, навчання військовій справі, тут створювався медбат «Госпітальєри».

Цьогоріч командуванням УДА започатковано звання «Юний доброволець». На базі Навчального центру Української добровольчої армії, відкрито військово-патріотичний табір для відпочинку та виховання молоді 14-18 років. У тижневій програмі виховання передбачені наступні дисципліни:

– історія українського війська;

– історія добровольчого руху та становлення УДА;

– стрілецька справа;

– тактика малих груп;

– мінна безпека;

– тактична медицина;

– мандрівка у с. Великомихайлівка (козацький постій, дуб Махна і ін.).

Табір розпочав роботу 1 липня, до занять з юними добровольцями разом з інструкторами НЦ УДА, залучаються воїни, які брали безпосередню участь в бойових діях визвольної війни на Донбасі.

До табору можна потрапити, записавшись в обласних штабах відокремлених підрозділів ГО «ДІЯ». Перелік тут: go-diya.com/shtaby.

З кожної області групу дітей супроводжують виховники, які перебувають з ними постійно. Саме вони тримають постійний зв’язок з батьками юних добровольців, адже під час вишкільного процесу користування мобільними телефонами обмежено.

Про звання «Юного добровольця» в Українській Добровольчій Армії розповідає Начальник штабу УДА Сергій Ільницький: