1

За словами Романа Переймибіди, впродовж п’яти років скидаються госпфекальні стоки в ріки Сівка та Млинівка з багатоповерхових будинків на вулицях Чорновола, Сівецькій, Степана Бандери. Відсутні каналізаційні мережі (колектори) в мікрорайонах Загір’я, Хотінь, Підгірки, на вулицях Чорновола, Сівецькій.

Обласною організацією на ім’я мера Насалика було направлено звернення від 31 жовтня 2013 року про скликання екологічної сесії міської ради та усунення вищенаведених недоліків, — йдеться у зверненні.

Протягом восьми місяців роботи з ліквідації забруднення річок не проводились і не проводяться. Лист було проігноровано, відповідь на звернення не надано, повідомляють ”Вікна”,

Те, що у ріках Сівка та Млинівка течуть госпфекальні стоки, засвідчили дослідження Державної санітарно-епідеміологічної служби України в місті Калуші. Зразки відібраних проб не відповідають вимогам санітарних правил охорони поверхневих вод.

Перевищення у воді вмісту аміаку, хлоридів, а також виражений запах свідчить про високий рівень забруднюючих речовин в ріках Сівка та Млинівка.

Крім того, йдеться у зверненні на ім’я прокурорів, у 2008-2010 роках повені зруйнували захисні споруди, берегоукріплення (дамби) на ріках Лімниці та Чечві.

Упродовж п’яти років міською владою не проводились роботи з відновлення берегоукріплення та захисту від руйнації міських «Добровлянського» та «Хотінського» водозаборів, твердить Роман Переймибіда.

15-17 травня 2014 року чергова повінь на ріках Лімниці та Чечві зруйнувала частину берегоукріплення, а також трубопровід «Добровлянського» водозабору, залишивши на п’ять днів місто Калуш без питної води.

“Згідно з вищенаведеними фактами свідомого руйнування водозаборів та бездіяльності міського голови в екологічних питаннях вимагаємо відкриття кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та притягнення винних до відповідальності згідно з законами України і усунення вищенаведених недоліків”, — вимагають екологи.