vybory1

Згідно з дослідженням руху “ЧЕСНО”, 19 із 96 зареєстрованих кандидатів у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області частково розкрили інформацію про себе на сайті партії або надали її у відповідь на запит. Крім того, 2 претенденти на крісло в Парламенті VIII скликання сьогодні є фігурантами антикорупційних розслідувань.

Щодо загальноукраїнських результатів аналізу партій, стало відомо, що лише 12 із 29 партій, які висунули кандидатів за власними партійними списками, бодай частково оприлюднили на власних сайтах чи на запит “ЧЕСНО” автобіографії кандидатів, декларації про доходи за минулий рік, інформацію про фінансування передвиборчої кампанії та фінансові звіти партії за 2013 рік.

 

Як пояснила координатор руху “ЧЕСНО” Інна Борзило, активісти по всій Україні впродовж місяця вели діалог із політичними партіями та кандидатами-самовисуванцями, а також  досліджували публічні джерела на наявність такої інформації. «Сьогодні на вибір справжнього українця мають впливати не гучні гасла та чергові обіцянки, а реальні факти діяльності кандидатів, джерела їхніх статків та спонсорів. Свою роботу ми не закінчуємо, а днями вже очікуємо від партій проміжний фінансовий звіт виборчої кампанії. Крім того, ми щодня отримуємо нову інформацію про кандидатів та поступово викладаємо її на сайт – до персональних профайлів кандидатів», – повідомила пані Борзило.

Активісти руху “ЧЕСНО” просять українців бути пильними до тих, кого вони обиратимуть 26 жовтня. Кожен виборець повинен знати, що:

 

·   134 депутати, які голосували за так званий «диктаторський закон» 16 січня  (до їх числа входять також ті, хто згодом відкликав свій голос), знову балотуються до Парламенту;

 

·   серед загальної кількості кандидатів – щонайменше 127 фігурантів антикорупційних розслідувань.

 

«Інформований – значить озброєний», – переконують у “ЧЕСНО” і закликають детальніше ознайомитися зі своєрідним «Рейтингом прозорості» на сайті ініціативи http://chesno.org/ .