“Ідея спочатку була від управління культури щодо параду вишиванок, я ж трохи скоректував пропозицію у формат дефіле. Тому мені це і доручили. Учасники: 20 дівчат та один хлопець. Несподіванка – це погода. Ми розраховували на теплу погоду, проте дощ та холод нічого не зіпсували. Ми вже налаштувались на те, що будемо ходити у музеї, але за півгодини до показу ми одноголосно вирішили, що йдем на площі”, – прокоментував організатор заходу Артур Єфремов Вікнам.

Позитивно відгукнувся організатор про дівчат-моделей:

“Дівчата – молодці. Незважаючи на холод, всі вийшли та показали те, що я від них очікував. Для деяких учасниць це було вперше – пройтися на дефіле, але вони справилися, і це дуже добре. Дівчата, в першу чергу, мудрі, і це міф, що модель повинна бути тупою. Вони розумні, креативні та цікаві, іншими словами – “цвіт молодої країни”. Я ж старався підібрати особистості, які підкреслив одягом. Я вважаю, що ми повинні бути особистостями, а не сірими копіями когось”.

Артур розповідає, що підготовка до заходу не була спонтанною. Спільно із моделями він проводив репетиції впродовж кількох тижнів. До участі запросив дівчат від 15 до 21 року. Етнічний одяг шукали всією командою.

“Старі вишиванки позбирали між людьми, також приносили люди з клубів Хотіню, Загір’я, ПК “Мінералу” та ПК “Юність”, – розповів Артур Єфремов. – Речей було, дійсно, дуже багато. Також фондові речі з Калуського історико-краєзнавчого музею та музею Івана Франка. Мікс старих вишиванок з джинсами та новими спідницями показав, що стилізація краще носиться, ніж автентика. Думаю, що цей показ справив враження на глядача. Мені було цікаво працювати з людьми, і вважаю, що такі заходи потрібні”, – зазначає Артур.

Фото Олександра Галькевича

 

1

2

3

4

5

6