http://vikna.if.ua/images/n/gallery/25147/unnamed_(4)__large.jpg

Дуже простий та ефективний спосіб обігріву у холодну пору року розробив винахідник із Дніпропетровська Олександр Жембус. Зігрітися можна за допомогою пічки, яка складається зі сталевих труб. Вона може зігрівати військових в польових умовах при 25 градусах морозу без дров. Саму пічку легко можна модернізувати для приготування їжі, переносити і збирати за кілька секунд.

http://vikna.if.ua/images/n/gallery/25147/unnamed_(1)__large.jpg

Виявилося, що вже більше тижня ці пристрої для бійців, які служать в зоні АТО, власними руками роблять ковалі калуського підприємства “Ковосвіт”. Його засновники товаришують із іншим калуським підприємцем — Віктором Павлівим, який воює на сході ще від літа у складі десантних військ, — і не можуть залишити його та його побратимів без підтримки.

 

Майстерня обробки металу та виготовлення кованих виробів “Ковосвіт” —  це дітище  двох підприємців, Віктора Білана та Ігоря Коска. Розташована на виїзді із міста, дорогою на “хімію” і село Мостище. 10 листопада в офісі підприємства  — по-домашньому тепло. Живий вогонь у кімнаті є завдяки пічці-буржуйці, у якій горять дрова. Це — авторський винахід “Ковосвіту”. А от пічки для АТО тут робили за кресленнями саме колишнього командира танкової роти з Дніпропетровська Олександра Жембуса.

http://vikna.if.ua/images/n/gallery/25147/unnamed_(9)__large.jpg

— Ми побачили це відео, і довго не відкладали. Нам його показав один із підприємців. До того ж, Віктор Павлів — наш товариш. Ми не раз допомагали йому, а він нам, — розповів “Вікнам” один із засновників підприємства “Ковосвіт” Ігор Коско. —  Починаючи із Майдану, ми постійно тим чи іншим чином допомагали. Їм там не солодко, і нам теж не легко, бо їм тяжко, а хочеться їх усіх живими побачити.

http://vikna.if.ua/images/n/gallery/25147/unnamed__large.jpg

Проект пічки, який належить Олександру Жембусу і про який розповідали на центральних телеканалах, виявився, справді, дуже простим у виконанні. У Калуші його апробували, і вже зробили пічки, розповів Ігор Коско.  І показав — в понеділок у цеху підприємства виготовли чергову піч.

У цеху “Ковосвіту” — гамірно. Тут працюють майстри. Орест Стакаль і Володя Фединич. Молодший, Володя, — практикується у справі. Старший, Орест, допомагає йому порадою.


— Пічка займе менше дня роботи, — розповів Орест. — До вечора плануємо виготовити кілька (до речі, станом на середу їх було виготовлено вже вісім. Печі готували до відправки на Схід. — Авт.).

Володя вмикає верстат. Незабаром у сталевій трубі діаметром майже сантиметр з’являться отвори, через які виходитиме тепло. Спалюватимуть у пічці солярку.

Принцип роботи пристрою, справді, зрозумілий навіть школяреві. Паливо потрапляє по тонкій трубці і капає на розігріте дно труби, згорає, випаровується і перетворюється в газ. З таким пристроєм солдати в полі можуть спати без верхнього одягу при мінус 25.

— Головне, що ця конструкція — придатна для опалення в польових умовах на Сході. На відміну від нашої території, де багато лісів, там — безлісо, — розповів Ігор Коско. — Зате пальне для автомобілів є всюди, і ним можна без проблем розтопити таку пічку. Крім того, дрова дають багато диму, відтак табір наших військових стає досяжним, його може побачити ворог. А у цій пічці — дим майже безколірний.

Ще минулої зими, коли українці боролися із режимом Януковича на Майдані, калуські ковалі виготовляли речі, які допомагали людям захистити себе.

— Бронежилетів тоді не було, і ми робили, що могли, — розповів співзасновник “Ковосвіту” Віктор Білан. —  Звичайно, у хлопців були тільки дерев’яні щити, які погано захищали від куль. Ми виготовляли сталеві пластини. А відколи Віктор Павлів відбув у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади у зону АТО, ми не втрачаємо зв’язок, стараємося не відмовляти у допомозі. Надсилали кріплення, опалубку, зробили підставку для кухонного котла. Ми даємо матеріали, які знаходимо самі, або які нам виділяють інші підприємці, які працюють із металом, і робочу силу.

Спільна ініціатива відбилася у швидкому втіленні проекту. Відтак, перші пічки вже доставили “у поле”. Вони обігріватимуть солдатів 80-ї аеромобільної бригади. А до кінця тижня туди повезуть ще вісім печей. Доставлять їх калуські волонтери.

До речі, саме засновник ГО “Спілка малого та середнього бізнесу “Альтернатива” Володимир Іваницький наштовхнув підприємців на відеоролик про виготовлення пічок.

— Пічки гріють “фист”! Вже поїхали в АТО. Наше підприємство “Ковосвіт” на волонтерських засадах взялося за їхнє виготовлення, — похвалив майстрів Володимир Іваницький.

Допомогти армії може кожен охочий — грошима, матеріалами чи робочою силою. Усі, хто хоче допомогти майстрам, можуть звертатись за телефоном: (03472) 6-66-03 у Калуші.