news-image: Прикарпатцям продають наркотики під виглядом порошку для виведення плям
 Популярності нові отруйні речовини – так звані курильні суміші, пахощі та деякі інші речовини, які до недавнього часу вважалися ненаркотичними галюциногенами і психотропами, набувають передусім в молодіжному середовищі. Їх психотропний ефект грунтується на природних речовинах, що носять назву каннабіноїди. Штучні замінники цих сполук дають ще сильнішу психотропну дію, а залежність до вживання розвивається в п’ять разів швидше.

Особлива небезпека полягає ще й в тому, що продавці курильних сумішей нині дуже активно, в наочній і доступній формі, часто використовуючи Інтернет – ресурси, рекламують свій товар як солі для ванн, добавки для зростання рослин, порошки для виведення плям, засоби захисту від комах та інше.

Зважаючи на велику небезпеку для здоров’я людей, яку становить немедичне вживання зазначених курильних сумішей, Міністерством внутрішніх справ було ініційовано питання щодо необхідності запровадження контролю за обігом зазначених компонентів шляхом унесення відповідних змін до переліків підконтрольних речовин. Відтак з жовтня 2014 року всі наявні курильні суміші внесені до переліку наркотичних засобів, таким чином передбачено відповідальність за порушення законодавства у цій галузі.

Оскільки захоплення наркотиками властиве переважно підліткам і молоді, то їх батькам треба проявляти особливу пильність. Насторожити має, передусім, наявність пакетиків з фольги або поліетилену з субстанцією зеленуватого, зеленувато – жовтого, зеленувато – коричневого кольорів, на яких можлива наявність різноманітних написів і малюнків. Виявивши у своєї дитини подібну упаковку з яскравою етикеткою, зверніть увагу на її фізичний стан, настрій, проводіть бесіду, а за потребую – зверніться по допомогу до фахівців.

Працівники прикарпатської міліції здійснюють заходи щодо попередження та виявлення фактів розповсюдження небезпечних курильних сумішей на території краю, водночас закликають мешканців Івано-Франківщини виявити небайдужість у протидії поширенню цього наркозілля.