За два дні волонтери проекту “Гуцульські зґарди — на захист українських вояків” зібрали 8130 гривень від продажу оберегів та благодійних внесків від франківчан та гостей міста.

Про це у Facebook повідомила координатор прокту Наталя Голомідова.

Суботній ярмарок 26 липня був гуцульським ще й у музичному вимірі. Петро Сказків, учасник родинного гурту “Петровичі” із Ворохти разом із барабанщиком Романом Мартищенком (“Березнем”) та Андрієм Фєдотовим (гурт “Перкалаба”) показали, якою драйвовою і несподіваною може бути сучасна гуцульська музика.

У неділю 27 липня акція відбулася із духовно-музичним супроводом катедрального хору “Воскресіння”, який на біс виконував український гімн та “Боже, великий єдиний”.

Станом на 30 липня вдалося зібрати 48190 гривень — це загальна сума коштів, отриманих від продажу зґард через Інтернет, завдяки ярмаркам просто неба та пожертвам благодійників. На ці кошти замовлена партія касок, а також маскувальні сітки, наколінники та налокітники для прикарпатських вояків у зоні АТО. Активна частина проекту “Гуцульські зґарди — на захист українських вояків” завершилась.

“Попри те, що благодійно-мистецьку акцію допомоги військовим планували лише на липень, організатори проекту вирішили продовжити ярмарок в Інтернеті. Нам телефонують дуже багато людей з різних куточків України і дякують за можливість придбати такий унікальний оберіг, долучитися до відновлення давньої гуцульської традиції та, звичайно, за можливість допомогти воякам у такий спосіб. Завдяки франківському проекту, зґарди сьогодні вже носять у Києві, Дніпропетровську, Черкасах, Чернігові, Донецьку, Львові, Тернополі, а також у Польщі, Німеччині та США. Дзвінки не припиняються, тож ми вирішили залишити для людей можливість придбати зґарди принаймні через Інетернет. Тим більше, що війна всупереч нашим сподіванням не завершилась і допомога військовим потрібна й надалі”, – написала активістка.