Проект було створено на основі співпраці 5 організацій: Фундації Молодіжних Ініціатив, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Незалежної Асоціації Студентів, Студентського парламенту Республіки Польща, Асоціації скаутів Республіки Польща. Мета літньої школи – обмін досвідом, обговорення актуальних проблем польсько-українських відносин, планування нових спільних проектів, та для того щоб молоді лідери по закінченні канікул змогли повернутися до діяльності в своїх організаціях та розвинути самих себе. Однією з головних цілей проекту є підтримка демократії, яка народжується сьогодні в Україні, за участі студентських організацій в Польщі та Україні.

Перша едиція “До демократії” – школа для лідерів з Польщі та України – об’єднала студентів на лекціях та тренінгах, які проводили досвідчені фахівці. Також було організовано ряд зустрічей з вагомими постатями зі світу медіа та бізнесу.
Основними напрямами лекцій були:
• ефективне управління в неурядових організаціях: PR третього сектора, відносини із засобами масової інформації, створення іміджу організації, фандрайзинг, роль HR в організації;
• Я, як лідер в організації: управління людьми, підготовка до публічних виступів та інтерв’ю;
• Новітня історія Польщі та України: складні питання, спільний досвід і прагнення, пошук точок дотику.
В перервах між навчанням студенти брали участь в інтеграційних заняттях, спортивних іграх, сплаві на байдарках та побували на екскурсії у мальовничому містечку Влодава.
Учасники проекту отримали багато нових знань, натхнення та мотивацію, розробили план подальшої співпраці. Можливо, наступного року школа буде проводитись вже на території України.