terbatal'jon


Звіт спеціально створеної з цього питання комісії слухали першим у порядку денному. Голова комісії Володимир Семко заявив, що факти про короткі ремені, неякісні берци і шкарпетки по 4,8 грн. знайшли своє підтвердження. Але сьогодні проблема уже вирішена – приватний підприємець, в якого закуповували ремені, поміняв їх на довші. Житомирська взуттєва фабрика вибачила і також поміняла взуття на краще. А щодо шкарпеток, то представники сектору матеріально-технічного забезпечення пояснили, що виходили із наявних коштів – тож зрозуміло, що за 4,8 грн. якісні шкарпетки купити не можливо.

Разом з тим Семко зазначив, що за офіційної інформацією від військових, наш батальйон нині визнано найкраще забезпеченим у порівнянні з аналогічними батальйонами по інших областях.
Представники Народної ради поцікавилися у Семка, яким чином благодійні кошти прикарпатців, за які батальйон могли б забезпечити усім необхідним, стали бюджетними і «зависли» на рахунках міноборони.

Той пояснив, що таким було рішення Ради оборони області. Голова ОДА, а заразом і голова ради оборони Андрій Троценко додав, що коли створювали цю раду, то однією з умов було те, що при ній формується цільовий фонд, а гроші, які на нього поступають, мають статус державних. Адже цей фонд створювався не тільки для благодійних коштів, обласна рада виділила туди 7 млн. бюджетних гривень. Тож такий статус грошей – вимушений крок. На думку Троценка, це себе виправдала, бо контроль державних органів, не дає нікому підстав говорити, що ці гроші використовуються не за призначенням.

Депутат Василь Попович зі свого боку зауважив, що нині треба приймати рішення, щоб та частина грошей, яка перерахована простими людьми, перейшли на рахунок благодійного фонду.

А депутат Віктор Неміш нагадав, що в області є ще один батальйон – «Прикарпаття», який сформований на базі МВС, туди також призвані наші хлопці, і вони набагато гірше забезпечені. Тож потрібно допомогти і їм.