http://geografica.net.ua/zagal/novyny/new2/geo_bidnist_new.jpg

Так  прокоментував учорашнє голосування у Верховній раді за урізання заробітньої плати депутатам та чиновникам прикарпатський аналітик Ігор Ткач.

 

“Сам парламент сегментується, там є здорові сили, котрі намагаються використати ситуацію для того щоб залучити прогульників та інших випадкових для добрих справ в Україні. Щодо уряду – то і прем’єр і уряд і президент на своєму місці зараз. Залишилося ще оновити парламент і повернутися до чистки влади на місцях та оновлення місцевого самоврядування. Бо зараз має місце парадоксальна ситуація – доки центр зайнятий війною і економікою воєнного часу – на місцях негідники осміліли і ведуть себе так само нахабно як і в часи Хама Межигірського Урізання зарплати нардепам, на жаль, в цьому ключі – це популізм”, – переконаний аналітик.

 

За його словами, депутат який не живе з “лівих” доходів не зможе бути ефективним на 6 тисяч гривень. Це факт.

 

“Інша справа, що є величезна кількість депутатів, котрі можуть десятиліттями жити і без зарплати. Для того щоб розуміти скільки ж треба депутатові, треба логістичну схему розписати, а там і ненормоване харчування (тобто, переважно не вдома) і постійні переїзди-перельоти, проживання в готелях, офіс, витрати на звязок, на гардероб (навіть простий – але пять костюмів середньої якості коштують грошей) тощо. А якщо людина одружена і має діти, а дехто п’ятеро. Тому, це зниження зарплати – це популізм, що має на меті використати емоцію решти громадян, що змушені жити на 1-2 тисячі гривень. Чесно прожити на таку зарплату дуже складно, завжди є спокуса взяти якийсь конверт”, – впевнений Ігор Ткач.

 

Нагадаємо, вчора ВР прогосувала за секвестр бюджету, одним із пунктів якого є те, що урядовці, народні депутати та інші високопосадовці отримуватимуть “голий” оклад в розмірі 6,5 тисяч гривень.