«Лікарі навчили людей, що треба платити. Ми не встидаємося цього, іншого виходу в нас немає», — Роман Мельник

«Департамент охорони здоров’я – найтяжчий з усіх департаментів. Він завжди працює в умовах нестачі коштів,» — говорить Роман Мельник на Круглому столі з реформування медичної галузі області 9 вересня.

За його словами, з бюджету на медицину виділяється 50 мільйонів гривень. До зростання курсу долара виділялося:  25 мільйонів – на гемодіаліз, 15 млн – на цукровий діабет, 7 млн – на імунодепресанти. Залишається кілька мільйонів на всі решта напрями: онкодиспансер, кардіодиспансер, перинатальний центр. В останньому – фінансування 350 тисяч, йдуть на кровоспинні препарати, на інші потреби вже не вистачає. Тому, як каже Роман Мельник, пологові відділення і звинувачують у тому, що там всі послуги платні.

Начальник департаменту охорони здоров’я каже, що тепер на заваді фінансування цих напрямків є зростання курсу долара та встановлення 7% податку на додану вартість.

«Після стрибка долара тепер лише на сам гемодіаліз потрібно 40 мільйонів доларів. Дати стільки тільки на одну проблему в області — це дуже важко. Тому треба шукати шляхи, як ми будемо розподіляти бюджет наступного року “, — сказав Роман Мельник.

Круглий стіл, охорона здоров'я_3314

«Коли нас звинувачують у тому, що ми тільки беремо гроші, коли запитують , чому ці благодійні внески, чому платити — тому що іншого виходу немає. Департамент за рахунок позабюджетних коштів перекриває дуже велику кількість лікування. Лікарі навчили людей, що треба платити. Люди навчені, що вони готові платити. Лікарі готові ділитися з державою. Ми не встидаємося цього, іншого виходу в нас немає.  Ну ми жне винуваті, що держава не може це організувати», — зауважив Роман Мельник.

Він стверджує, що на законодавчому рівні треба реформатувати систему фінансування медицини. «Медична галузь без медичного страхування  розвиватися не може. В медицині комунізму не збудуємо», — сказав Мельник.