Церкву Зішестя Святого Духа у Рогатині, яка є філією Музею мистецтв Прикарпаття і нещодавно увійшла у список ЮНЕСКО, врятували від короїдів.

 

Про це на прес-конференції повідомив начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, передає кореспондент Укрінформу.

 

“Ми виділяли 60 тис. грн на проведення біохімічного дослідження церкви. Короїди знищували зсередині деревину храму і руйнували іконостас. Після біохімічного дослідження ми реставрували іконостас, ряд ікон та зберегли церкву”, – зазначив Федорак.

 

Він зауважив, що кошти на реставраційні роботи дерев’яного храму були скеровані в рамках реалізації обласної програми “Культура Івано-Франківщини” та з благодійних внесків громади Прикарпаття. Ще 500 тис. грн було виділено з державного бюджету на перекриття храму, додав Федорак.

 

За його словами, аби зберегти церкву Зішестя Святого Духа, потрібно ще понад 3 млн грн, адже біохімічні дослідження та реставраційні роботи необхідно проводити кожні 2-3 роки, інформує УКРІНФОРМ.

 

Святодухівську церкву у Рогатині датують XVI століттям. Втім науковці припускають, що вона є старішою, щонайменше, на 100 років.

 

Нині біля церкви припинено захоронення. Двічі на рік храм відкривають для богослужінь. Тут нерідко можна побачити шлюбні церемонії. Щороку Святодухівську церкву у Рогатині відвідують майже 6 тисяч туристів. Більшість із них сюди вабить легенда про те, що тут свого часу молилась Настя Лісовська, яка пізніше стала Роксоланою.

 

Нагадаємо, церква Різдва Пресвятої Богородиці у прикарпатському селі Нижній Вербіж та церква Зішестя Святого Духа, що у місті Рогатині – у переліку 8 українських храмів, які увійшли до списку ЮНЕСКО.