svyni

Мешканці скаржаться на порушення  компанією «Даноша» екологічних стандартів при веденні підприємницької діяльності. Крім того, громада нарікає на неправомірне використання їхньої землі, зниження родючості ґрунтів, забруднення повітря та неприємний запах, що погіршує самопочуття населення. На їхню думку це є порушенням прав на безпечне довкілля та здорове існування.

Свиноферми «Даноші» знаходяться в басейні річки Дністер, а також розташовані біля Галицького національного природного парку, який має чутливу екосистему.

Громади звернулась до Всесвітнього банку, щоб вплинути на діяльність компанії, яка взяла кредит у МФК. Всесвітній банк ініціював переговори між мешканцями сіл та компанією «Даноша», для того, щоб врегулювати ситуацію мирним шляхом.

Представники одного із лідерів партії «ВОЛЯ» Ольги Галабали виступили в якості радників під час переговорів.

 «Ми запропонували «Даноші» включити двох людей від громади до комітету який визначає куди розподіляти грошові кошти, які «Даноша» виділяє на соціальний фонд. А також запропонували алгоритм та процедуру вирішення проблем з наслідками діяльності компанії «Даноша» та її впливу на погіршення екологічної ситуації в окрузі», – розповів довірена особа Ольги Галабали, Антон Соболівський.

На наступні переговори, які відбудуться в листопаді цього року «Даноша» надасть відповіді на запропоновані пропозиції. Якщо компанія погодиться на дані пропозиції то громада отримає можливість впливати на розподіл коштів та самостійно визначати, які проблеми громади повинні бути вирішені першочергово, а також, найголовніше – вирішить екологічні проблеми на своїй землі.

У четвер 20 листопада о 13.00 біля свинокомплексу ТОВ “Даноша”, що в селі Делієве Галицького району мешканці кількох сіл проведуть протестну акцію щодо неправомірного використання їхньої землі компанією “Даноша” та з вимогою проведення незалежної екологічної експертизи стану води та шкідливих викидів у навколишнє середовище. У цей же час відбуватиметься офіційне відкриття нових ферм «Даноші».