DSC_0995

Це були представники групи координації військово-цивільного співробітництва Збройних Сил України. Підрозділ створений недавно, але його вже добре знають як на передовій, так і у прифронтових районах. Багато хто жартує, що СІМИК (так скорочено називають групу за аналогією з англійською абревіатурою — civil-military co-operation, CIMIC) ніколи не приходить із порожніми руками. Одним з пріоритетних завдань групи є надання допомоги мирним мешканцям у постраждалих від війни регіонах.

DSC_0969

Так сталося і цього разу. Військові подарували дітям іграшки, харчі, солодощі. Усе це зібрали київські волонтери та попросили відвезти у зону АТО.

DSC_0974

«Ми дуже вдячні — і волонтерам і військовим, — каже Олена Новосьолова, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. — Наші вихованці позбавлені батьківської любові, але для них дуже важливо знати, що є люди, які дбають про них, допомагають чим можуть».

Навзаєм діти подарували військовим обереги, які власноруч сплели із жовто-синіх стрічок. Солдати зазвичай чіпляють їх на бронежилети. Кажуть, що подібні обереги вже врятували не одне життя.

DSC_0960

Після невеличкого молебну за мир, який відспівали представники трьох українських конфесій, військові пішли, та незабаром обіцяли повернутись. На Миколая, з новими подарунками.