Дівчинці, яка і досі перебуває у Лисецькій ЦРЛ, потрібні були речі, засоби гігієни, спеціальні суміші, тому волонтерка Людмила Рой просила про допомогу, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Зараз жінка, яка зверталася за поміччю, розповіла, що відгукнулися дуже багато людей, палату заклали подарунками.

“Ще навіть не все завезли”, – додає волонтерка.

Щодо долі дівчинки, зазначає Людмила Рой, як розвиватимуться події, важко сказати.

Тітка дівчинки виявила бажання взяти над Катею опіку.

Начальник служби у справах дітей Тисменицької РДА Сергій Лабузько розповів про можливу долю дівчинки.

Насправді мама написала заяву про тимчасове влаштування Каті у Надвірнянський будинок дитини. Для влаштування дівчинки у дитбудинок зараз збирають 2 пакети документів. Перший – медичний, і тому Катя перебуває у лікарні. Другий – пакет документів, зокрема, із відомостями про батьків, умов проживання. На підставі цих паперів та інших процедур дитину мають помістити у Надвірнянський будинок дитини. Протягом півроку батьки будуть зобов’язані відвідувати Катю в спецзакладі. Якщо цього не робитимуть, то Надвірнянський будинок дитини поінформує службу у справах дітей, яка, у свою чергу, порушить проти мами справу про позбавлення батьківських прав.

“У цієї дитини набагато довша історія, аніж цих останніх пару днів. Дівчинка двічі потрапляла в Івано-Франківську міську лікарню, і ми неодноразово говорили з тіткою, просили взяти опіку. Зараз я не знаю, чи під впливом журналістів, чи під впливом цього розголосу, сьогодні отримали повідомлення, що жінка хоче взяти дитину під опіку. Враховуючи те, що тітка опікується старшим братом цієї дівчинки, то, в принципі, їй можуть віддати Катю”, – розповів Лабузько.

Зараз дівчинка не є дитиною, яка має статус дитини, позбавленої батьківського піклування.