news-image: Як у 2017-му зміняться соцвиплати

Про це пишуть Версії з посиланням на  Gazeta.ua. Народжувати і хворіти українцям стане вигідніше. Внаслідок зростання мінімальних зарплат до 3200 грн і зростання прожиткового мінімуму (ПМ) з 1 травня і 1 грудня розмір багатьох виплат, розрахунок штрафів і зборів також зміняться.

Крім лікарняних, декретних, “родових” і допомоги для матерів-одиначок, збільшені вдвічі добові витрати відрядженим. Тепер по Україні мінімальна сума “на життя”, не підтверджена документами, становить 320 грн. А на витрати при поїздці за кордон покладено 80 євро – в гривнях, за курсом Нацбанку на день видачі добових (приблизно 2400 грн).
Бюджет в результаті заощадить. Як пояснив президент Украналітцентру Олександр Охріменко, виплати, як і раніше, нараховуватимуть, виходячи з доходів родини. Тому, наприклад, якщо мати-одиначка з п’ятирічним сином заробляє 3200 грн, то їй жодну допомогу від держави тепер не призначать.

“Збільшення вдвічі мінімальної зарплати і залишення колишніми прожитковий мінімуму на ділі означає суттєву економію для держбюджету, оскільки доходи родини не зміняться. Тільки після зростання мінімальної зарплати багатьом малозабезпеченим допомагатиме не держава, а роботодавець”, – говорить Охріменко.