26 червня у рамках візиту у Франківську відбулася офіційна зустріч із представниками обласної влади та керівниками коледжів. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.


Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій зазначив, що два місяці тому делегація області відвідала Тюрінгію, і за ці два місяці є вже багато пропозицій і напрацювань щодо співпраці.

“Ця співпраця для нас важлива. Ми дуже би хотіли брати участь у різноманітних проектах, які організовують ті чи інші європейські фонди. Але це пропонується на партнерських засадах”, – сказав Гладій.

Усього визначити три напрямки співпраці між Тюрінгією і Прикарпаттям: розвиток освіти, у рамках якого передбачається обмін досвідом, вирішення екологічних проблем Калуша та розвиток сільського господарства і лісівництва. Наші фермери і лісники уже відвідали Тюрінгію.

Для того, щоб присутні краще зрозуміли, що таке Тюрінгія, членкиня правління Тюрингійської агенції європейських програм Ліліана Грицищин презентувала фільм про землю, а також розповіла про їхні проекти, які уже впроваджені, зокрема, на Львівщині.
Детальніше сьогодні зупинилися на тему освіти. Пані Ліліана, серед іншого, зазначила, що не тільки Україна має переймати досвід, а, навпаки, досвід України та Австрії у медичній освіті хочуть передати Німеччині.

Після доповіли керівники чотирьох провідних коледжів Франківщини: Івано-Франківського базового медколеджу, Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму, медичного коледжу ІФНМУ та Коломийського медколеджу.


Саме з цими закладами наприкінці зустрічі члени делегації з Тюрінгії підписали меморандум про співпрацю.

Наприкінці підписали меморандум про співпрацю між німецькою стороною на Прикарпаттям про співпрацю у галузі освіти.