kalush_mapa

Будівля знаходиться у центрі Калуша — неподалік міської ради, на зупинці «Школа», і її видно під час їзди із Івано-Франківська до Калуша. Тепер будівля зруйнується зовсім.

— Я щодня ходжу на роботу тим шляхом. Точно пригадую, що ще 25 травня бачила будівлю ще у попередньому вигляді — зі стропильною системою, — каже директор Калуського музейно-виставкового комплексу Уляна Паньо. — Тепер руйнування піде жвавіше. Джерела чітко повідомляють, що йдеться про найстарішу муровану будівлю Калуша, оскільки зведено її ще за Австро-Угорщини, в кінці XVIII століття. Вона прослужила двісті років. Там розміщувалася жандармська дільниця. Фактично, будівлю займали “короновані королі лісів”.

У Войнилівському районі, який також входив до Калуського повіту, мешкали бортники, які мали пасіки по навколишніх лісах. Вони збирали багату здобич із цих лісів. Відтак, очевидно, платили данину.

Раніше до Калуського повіту входила частина Рожнятівського району. Згодом, коли Калуський повіт у середині минулого століття переформатували, перенесли і адміністрацію лісництва, відтак будинок використовувався для житла приватними особами, аж до зміни форми власності будівлі.

Раніше повідомлялося про руйнування будівлі на вулиці Шептицького, де минулої осені впала ціла стіна.