http://www.gsbs.org.ua/wp-content/uploads/UA-RO.png

Метою зустрічі стало окреслення пріоритетних цілей та обговорення стратегічних напрямків, які зможуть фінансуватися у межах програми.

 

Під час зустрічі організацій, що вже були учасниками програм європейського союзу прикордонного співробітництва, озвучили пропозиції з напрацювання нової програми.

 

«Серед присутніх є бенефіціари й головні виконавці таких проектів. В рамках зустрічі ми обговорили як проблеми, що виникали в ході попереднього періоду програми, так і перспективи та напрацювання того, що повинно бути враховане в новій програмі ЄС, – зазначила директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури облдержадміністрації Наталія Гасюк. – Єдина відмінність між періодами – це те, що якщо раніше була тристороння співпраця «Україна-Румунія-Молдова» то тепер виділено чіткий напрямок «Україна-Румунія».

 

За словами виконавця замовлення Міністерства інфраструктури регіонального розвитку Румунії Сергія Гарасемчука, кошти безпосередньо будуть виділені на українсько-румунські проекти.

 

«Попередньо були нарікання, що кошти спрямовували на фінансування проектів «Румунія-Молдова», а Україна залишалася на узбіччі цього процесу, – розповів Сергій Гарасемчук. –Тепер родзинкою програми буде те, що виділяться кошти на великі інфраструктурні проекти. Це складатиме третю частину бюджету, від 20 до 30 мільйонів євро. На сьогоднішній день Європейська комісія запропонувала українській стороні обрати чотири пріоритетні напрямки, які надалі будуть фінансуватися Програмою. Головний задум європейської комісії полягає в тому, щоб була врахована думка зацікавлених сторін».

 

Програма розрахована на 2015-2020 роки. Наразі тривають консультації, результатом яких стане визначення основних цілей та пріоритетів.

 

Після погодження Європейської комісії розпочнеться фінансування. Ймовірно бюджет буде затверджено у лютому, відповідно перше оголошення конкурсу проектів можна очікувати в червні наступного року.

 

http://www.if.gov.ua/include/img/IMG_4497.jpg

 

http://www.if.gov.ua/include/img/IMG_4484.jpg

 

http://www.if.gov.ua/include/img/IMG_4495.jpg