Депутат облради проти продажу прикарпатської “президентської дачі”: такий намір вважає популізмом

Політик переконаний – її розміщення на Західній Україні, поруч з кордоном, має стратегічне значення. Мовляв такої резиденції потребує “висока дипломатія”.

“Вона (резиденція – ред.) вже обслужила 4-х президентів (Кучму, Ющенка, Януковича, Порошенка). І буде слугувати Україні далі. Можливо століття!
Головне зрозуміти та усвідомити відмінність поняття та категорію: “Синьогора” – це “президентська дача” (як хтось вважає), чи — Державна резиденція!
Перепрофілювання або продаж її з аукціону, як анонсувала влада раніше — це голий і дешевий популізм. “Синьогорі” – влада Прикарпаття, передала 10 886 гектарів найцінніших карпатських лісів першої категорії, вартість яких за ринковою ціною оцінюється в мільярди гривень. Вартість лише майнового комплексу елітного преміум-класу коштує мільярд грн, в цінах по курсу 4,8 – 5. Всі берегоукріплювальні роботи, штучні озера, екологічні заходи за всі 13-14 років експлуатації обійшлися державному бюджету ще у мільярд грн. Таємний державний захищений спецзв”язок, стаціонарний запасний командний пункт державного управління та керування армією, тощо… коштував державі десятки мільйонів грн. Загалом, такий об”єкт коштує стільки(!), що жоден потенційний покупець в Україні НЕ викладе за неї таку(!) суму. За такі кошти можна вільно купити в Альпах цілий бізнес – гірськолижний комплекс з гірськолижними трасами та готелями на сотні відпочиваючих туристів.
А продавати за безцінь – це корупція! Особливо після Майдану та Небесної сотні!
Перепрофільовувати під дитячий заклад або інше, це теж не розумно, бо собівартість утримання, збереження та охорони об”єкта коштує мільйони грн на рік. Санаторій лише для 20-30 осіб, за такі кошти — це точно не розумно, бо за такі кошти можна в тропіках оздоровити сотні(!) дітей, набагато краще, дешевше та ефективніше!
На мій погляд найкраще зберігати далі комплекс винятково у державній власності, оптимізувавши витрати до мінімуму, перестати “деребанити” та “відмивати” спокусливі мільйони грн., і не дозволяти його розкрадання. Головне – виграти час. Через 5 років ситуація в економіці зміниться, прийдуть до влади інші люди, з іншою ментальністю, і резиденцію будуть використовувати виключно в Національних інтересах держави України, а не лише для царювання та бухання окремими неадекватними тимчасовими мерзотниками!”, – заявив Романюк у своїй сторінці у Facebook.