психолог2

За даними регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції,  їх загальна кількість вже складає 721 особу, серед них   дітей  – 164, інвалідів та людей похилого віку  44 особи. Виїжджають, як правило потягом, набагато рідше – власним транспортом.  Від  У ДСНС в області  для надання психологічної допомоги  у штабі здійснюють чергування психолог та працівники, вони укладають угоди про тимчасове проживання на території області, допомагають словом і ділом.

Людмила Грисяк, психолог  У ДСНС в області, каже, що люди переважно звертаються з питаннями соціального характеру, їх хвилює  в, основному,  житло, отримання соціальних виплат та  працевлаштування,  для студентів та школярів актуальне питання  поновлення у навчальних закладах, адже багато хто планує залишитися на Прикарпатті жити.

Людей, котрі приїжджають на Івано-Франківщину, початково селять у  готелі «Бандерштадт»  в обласному центрі, або в гуртожитку в Тлумачі, потім люди, як правило, шукають різні варіанти.   Винаймають або купують житло, дехто переїжджає жити у сільську місцевість,  влаштовуються на роботу – таких 18 осіб. Наприклад, в Калуші живе жінка, яка приїхала з двома дітьми,  і вже працює  у бібліотеці, дехто тут навіть знаходить свою долю.

Окрему категорію переселенців займають сім’ї з дітьми, адже у них більше турбот, потрібно дбати не тільки про себе, а про дітей. Буквально вчора  з Краматорська приїхала  22-річна жінка з трьома маленькими дітьми – найстаршій дитині трохи більше 3 років – найменшій – 7 місяців, нещодавно з Донеччини прибуло жінка з 4 дітьми, серед них є інвалід з дитинства. Тобто питань, які потрібно вирішувати швидко, вистачає, тож   психологи та рятувальники  У ДСНС в області та члени Координаційної  ради з питань допомоги населенню у випадку виникнення  НС роблять все можливе, щоб адаптувати людей до нових умов, допомогти їм вирішити   всі проблеми – починаючи від побутових, включно з дитячим харчуванням і закінчуючи поновленням соціальних виплат та влаштуванням на роботу. Найважливіше у цих непростих умовах –  створити позитивну і   доброзичливу атмосферу, щоб  люди, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції відчули свою важливість і потрібність, усвідомили, що найгірше позаду, знайшли в собі сили розпочати нове мирне життя. Потік таких людей не припиняється, вочевидь, їх кількість і далі буде збільшуватися з кожним днем, тому   психологи та рятувальники  У ДСНС і надалі будуть активно  допомагати   їх адаптації до мирного  і спокійного життя.

 

Управління ДСНС в області