news-image: Прикарпатські активісти скаржаться, що реформа медицини здійснюється лише на словах Зокрема, голова медичної комісії «Народної Ради Івано-Франківська» Іван Сенюк розповів про круглий стіл з реформування медичної галузі області, який відбувся у вересні, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».

“Медична реформа в нашій країні проводиться останні 22 роки, але на словах. Для того, щоб вона справді відбулась необхідно на законодавчому рівні реформатувати систему фінансування медицини”, – зауважив Іван Сенюк.

Проте, зазначив Сенюк, ці зміни гальмуються на рівні Міністерства охорони здоров’я України, керівників департаментів охорони здоров’я та керівників областей, оскільки вони не зацікавлені в тому, щоб відбувався фінансовий перерозподіл.

За його словами, для того, щоб справді в медицині відбулись зміни, окрім законодавчих, необхідно змінити й ставлення громадськості до системи управління та контролю за медичною галуззю.

“В медицині повинно впровадитись керівництво за участю громадських організацій, як професійних медичних товариств, так і наглядових громадських рад, які б реально могли контролювати бюджетні та позабюджетні надходження та їх використання. Тому ми намагаємось залучити громадськість до цієї роботи. Наша Народна Рада запропонувала створити робочу групу, яка б розробила медичну карту по медичній реформі. Проте, нажаль департамент охорони здоров’я не підтримав таку ініціативу, аргументувавши, це тим, що в нас є громадська рада яка над цим працює. Проте, насправді ця рада працює недостатньо”, – підсумував Сенюк.