http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/386800.jpg

В м. Надвірна працівники ДАІ зупинили автомобіль марки «Мерседес Бенц», який рухався без передніх номерних знаків. Під час складання адміністративного протоколу за порушення ПДР, передбаченого ст.121 ч.6КУпАП водій автівки вирішив уникнути адміністративної відповідальності, запропонувавши та поклавши біля важеля ручного гальма службового автомобіля ДАІ грошову купюру.

 

З метою процесуального оформлення надання неправомірної вигоди працівнику міліції на місце події прибула слідчо-оперативна групаНадвірнянського РВ УМВС України в Івано-Франківській області.

 

У підсумку на громадянина склали адміністративний протокол за порушення ПДР, а за пропозицію надання неправомірної вигоди відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 369 КК України, санкції якої передбачають покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

 

За словами начальника відділу внутрішньої безпеки в Івано-Франківській області ДВБ МВС України Василя Довганича, профілактичні заходи з виявлення та документування спроб дачі незаконних грошових винагород працівникам ДАІ проводяться з 13 червня як на Прикарпатті, так і по всій Україні. «Громадяни повинні зрозуміти, що давати хабар так само незаконно, як і брати його, – підсумовує керівник. – Аби позбутися корупції ми повинні усі разом протидіяти їй і починати кожен повинен насамперед із себе».

 

До слова, серед пріоритетних завдань працівників відділу внутрішньої безпеки є не лише виявлення тих, хто намагається втягнути співробітників міліції у злочинну чи корупційну діяльність. Правоохоронці також дбають про очищення лав міліції від недобровісних працівників. Так, з початку року за матеріалами відділу внутрішньої безпеки в Івано-Франківській області ДВБ МВС України було відкрито кримінальні провадження щодо двох правоохоронців. Їх було звільнено з ОВС, а справи передано до суду.

 

Наразі працівники міліції наголошують: вони й надалі виявлятимуть та документуватимуть спроби дачі неправомірної вигоди працівникам ДАІ. Тож перед тим, як спробувати «відкупитися» від працівника Державтоінспекції варто запитати себе: чи готові Ви нести кримінальну відповідальність? А ще: чим кращий той, хто пропонує неправомірну вигоду від того, хто її приймає?