У 2006 році матір Надії позбавили батьківських прав. Крім того, дівчина є інвалідом третьої групи, за що отримує невелику пенсію, пишуть Версії.

Світлина від Аліси Мудрицької.

З 2014 року Надія Фелещук проживала разом зі своїми батьками у невеликій хаті, розміром три на чотири метри в селі Шешори.  У однокімнатному будинку було тільки одне ліжко, на якому спали батьки, а дівчинка, поруч них. Вмощувалась на підлозі. Вчорашню вихованку інтернату взяли під опіку районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді (керівник В.Кічеряк), служба в справах дітей РДА (керівник О.Буратинська), Шешорівська сільська рада (голова В.Якібчук) і співчутливі жителі села.

Світлина від Аліси Мудрицької.

 

У «Районній цільовій програмі соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2012-2016 роки» передбачили кошти на придбання або будівництво житла вихованцям сиротинців, яким немає куди вертатися, бо їхні домівки/квартири розвалилися або продали. Голова і депутати Шешорівської сільської ради вирішили відремонтувати стару хатину родини Фелещуків. Вона стояла поряд з «теремком» і була непридатною для проживання. Соціальні служби допомагали у пошуку коштів, надавали необхідні документи.

Світлина від Аліси Мудрицької.

На капітальний ремонт будівлі виділили 168 тисяч гривень: 54 – з обласного, 94 – з районного, 20 – з сільського бюджетів. Пізніше на ці потреби сільська рада додатково виділила ще 74 тисячі гривень. Впорались із будівництвом за три роки. Будинок має надійну покрівлю з металочерепиці, є ринви.

Світлина від Аліси Мудрицької.

«Хочу подякувати керівництву та працівникам Косівського РЕМу за те, що безкоштовно підключили електричну енергію», – каже Шешорівський сільський голова.

Металопластикові вікна захищають помешкання від протягів і холоду. «Цей будинок утеплений пінопластом-десяткою, який заміняє дві цегли. Взимку тут буде тепло», – Василь Володимирович не приховує задоволення за виконану на совість роботу.

Світлина від Аліси Мудрицької.

«Без активної участі сільського голови В.В.Якібчука такий великий обсяг робіт і такої якості навряд чи вдалося би виконати», – переконана Галина Степанівна Гайдук зі служби в справах дітей РДА. І це не перебільшення. Кожен, хто займався ремонтом, а тим більше будівництвом, знає, що за ними і термінами їх виконання треба постійно наглядати. Надія Фелещук і її мати цього зробити не могли. Тому сільському голові не один раз довелося їхати на місце проведення капітального ремонту, спілкуватися з майстрами. Одну бригаду він просто вигнав, бо поштукатурили стіни як-небудь. «Ви думали, якщо будуєте для сироти, то вас ніхто контролювати не буде?» — обурювався В.В.Якібчук.

Світлина від Аліси Мудрицької.

Опалювання у будинку пічне. Грубка вбудована у стіну, обігріває одночасно вітальню і кухню. До печі приєднана плита. Джерела обігріву і приготування їжі взаємопов’язані, це зручно та економно – готуєш обід і одночасно нагрівається піч. До того ж їх «одягнули» у гарні декоративні кахлі. І знову допомогли милосердні люди. Керамічну плитку купували в селі Пилипи Коломийського району. Як тільки підприємець Сергій Проскурняк довідався, для кого вона призначена, зробив знижку майже на 50 відсотків.

Світлина від Аліси Мудрицької.

У будинку є всі необхідні меблі: стінка і диван у вітальні, стінка і куточок на кухні. Є холодильник з морозильною камерою, маленька пральна машинка. На підлогах – килимове покриття у вітальні і ламінат – у кухні. На стелі – гарні люстри.

Фото – Аліса Мудрицька

Світлина від Аліси Мудрицької.

Світлина від Аліси Мудрицької.

Світлина від Аліси Мудрицької.

Світлина від Аліси Мудрицької.