Повернути свої гроші може кожен український турист – в аеропорту, пункті перетину кордону автомобілем чи під час мандрівки поїздом.

Однак необхідно вистояти у двох чергах: першій – аби поставити обов’язковий штемпель на чеку, другій – щоб забрати гроші. Легший спосіб такс-фрі обрав телеведучий Андрій Ковальський. У Європі він накупив одягу, а ПДВ повернув в Україні – у банку.

«Ти не прив’язаний до часу і кілька хвилин або годин в аеропорту ти можеш присвятити собі – відпочинку», – каже ICTV Андрій Ковальський.

Чеки, або ж ваучери, видають у магазинах лише на вимогу покупця, а скористатися ними треба не пізніше, ніж за 3 місяці після покупки. При собі слід мати закордонний паспорт.

Аби повернути ПДВ, також необхідно накупити на певну суму, яку кожна країна встановлює сама. Найнижчий поріг – у Британії, Німеччині, Швеції – приблизно 30 євро. Найвищий – в Італії та Франції. Та найчастіше українці бувають у чеських, італійських, іспанських магазинах одягу.

«Клієнт має перебувати в Євросоюзі не більше 3 місяців. Тобто ця схема розрахована на туристів», – пояснює спеціаліст із такс-фрі Ірина Тимофєєва.

Якщо на кордоні беруть відсоток за послугу, то в банку клієнт додатково платить лише 2,5 євро. І отримує гроші на картку, коли сума поверненого податку перевищує 50 євро.

Українці повертають ПДВ дедалі частіше, кажуть у банку. Якщо торік до фінустанови звернулося 700 туристів, то цьогоріч уже більше ніж 1200 – за системою такс-фрі вони отримали майже мільйон гривень.