Корреспондент “Фіртки” поспілкувався із депутатом Верховної Ради України минулого скликання, екс-секретарем комітету ВР та автором ключових питань земельної реформи Романом Ткачем.

 

Романе Володимировичу, нещодавно відбулося поглинання «Батьківщиною» партійного проекту «Фронт Змін» в непрохідній частині списку якого ви йшли восени минулого року на вибори до Верховної Ради. Ви якимось чином брали участь в цих об’єднавчих процесах?

По-перше, по факту об’єднання. З того часу є різні коментарі. Я все-таки вітаю факт об’єднання, бо дійсно це один із реальних кроків. Різні партії багато говорять, а тут у лідерів партії вистачило мужності сісти і домовитися.

По-друге, ясно, що цей процес не буде так легко проходити. А особливо на місцях. «Батьківщина» партія з певною політичною історією. Фронт змін – молода партія. Тому, безперечно, якісь нюанси будуть. Але – ще раз, – позитивно, що обєдналися.

По-третє, я, коли давав заяву на реєстрацію в ЦВК минулого року, коли включали в списки, ми всі члени Фронту Змін припинили тоді своє членство в партії. На сьогоднішній день я позапартійний.

 

В Батьківщину вступати не плануєте?

Швидше всього, що не збираюся. Таких думок на цей час нема. Як людина з політчиним досвідом знаю принцип «ніколи не кажи ніколи». Але на сьогоднішній день поки що не планую.

 

На сьогоднішній день я навіть не в роздумах. Просто не планую.

Наскільки зрозумів із заяви лідерів, що ні на центральному, ні на місцевому рівні ніякого примусу до вступу колишніх «фронтовиків» немає.

 

Тобто, в політиці ви залишаєтеся, чи можливо йдете в “земельний” бізнес, як один з найкваліфікованіших фахівців в Україні та автор ключових законів із земельних питань?

В політиці залишаюся однозначно. А щодо бізнесу… То я просто допомагаю знайомим у цьому плані.

Якщо Бог дав такий момент, що зараз ніби затишшя, то я не хочу робити ніяких поспішних кроків. Побачу, поспілкуюся. Десь пізніше може і прийму якесь рішення.

Я зараз більше в Києві. Спілкуюся з усіма. В курсі подій. Поки що «вичікую» 🙂

 

Як вам Луценкова “Третя республіка”? Там нібито зібралася непогана каманда?

Дуже багатьох людей там знаю. Зараз з багатьма спілкуюся. Відкрию вам маленьку таємницю. Мені десь пропонували долучитися до цього процесу.

Наскільки я зрозумів, там зараз нема ще ніякої організаційної структури. Мені зараз імпонують принципи і напрямок «думання» і роботи Юрія Луценка. Дійсно якщо порівняти ситуацію з 2004-м роком, що нібито «нам лише треба лідера, вождя і все в нас вийде…» Що вийшло – побачили…

Юрко зараз пропонує інакші принципи – давайте пошуаємо людей, хто може працювати у різних напрямках, давайте об’їдемо Україну поспілкуємося з людьми, напишемо програмні речі – чого ми хочемо і як це зробити. Тобто він пропонує комплексний підхід. Наскільки я зрозумів Лученко не планує ставати опозицією до опозиції. У тих розумних кроках, як робить опозиція він її підтримуватиме, а де треба буде казати свою відверту думку – він її казатиме.

У мене позитивне ставлення до його проекту.

 

То вам пропонували долучитися і ви відмовилися? Зрозумійте, я з Романом Безсмертним, Тарасом Стецківим спілкуюся. З Юрієм Луценко після його виходу з вязниці вже двічі зустрічався. Я їх знаю і постійно тримаємо зв’язок. Це не те, що «вступай!». Там нема куди ще вступати. У нас йде такий процес спілкування, мене питали по питаннях розвитку села. Накільки я зрозумів, що Юрко зараз об’їжджає області, у форматі круглих столів йде спілкуваня. Може я запрошу їх в Івано-Франківськ. Ось така ситуація…