Працівники Служби безпеки України затримали в Луцьку організатора фейкових акцій протесту у західних регіонах України. Про це повідомляють на сайті СБУ.

«Встановлено причетність жителя Львівської області до організації та проведення замовних мітингів у Львівській, Рівненській і Київській областях. Правоохоронці задокументували, що зловмисник отримував від російських спецслужб вказівки і спеціально розроблені інструкції для проведення псевдопротестних акцій», – йдеться в повідомленні.

Протягом досудового слідства доведено, що фейкові акції фінансувалися російськими кураторами. На проведення одного такого «мітингу» виділялося від 4 тис. до 10 тис. доларів.

Організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення і розповсюдження агітаційних матеріалів із закликами виходити на мітинги та до масових заворушень.

У Рівненській області підозрюваний, зокрема, розробив сценарій протестів для «боротьби з бурштиновою мафією». У разі ігнорування владою вимог «мітингувальників», за сценарієм, вони мали вимагати повну автономію регіону.

Правоохоронці встановили місцезнаходження зловмисника і затримали його в Луцьку на орендованій квартирі. Під час санкціонованого обшуку було вилучено засоби зв’язку, що використовувалися для координації з іноземними кураторами, і виявили листування з інструкціями.

Громадянину України оголошено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. За рішенням суду його взято під варту.

Нагадаємо, 29 березня в селі Гряда Жовківського району близько 200 осіб заблокували автодорогу державного значення Львів – Рава-Руська та перешкоджали руху машин. Акція була проплачена і правоохоронці встановили всіх організаторів, та вилучили детальний медіаплан про висвітлення їхньої акції у засобах масової інформації та його кошторис.