Замахи будівельних фірм на зелені острівки Івано-Франківська все частіше викликають обурення серед іванофранківців. І все частіше задумуються матері про те, де б їм спокійно погуляти з дітьми та подихати свіжим повітрям. Особливо ця проблема турбує влітку, коли спека наростає, коли душить запах розігрітого асфальту або порох, у який він перетворився.

Коли ж жителі багатоповерхівок з районів БАМу, центру міста рятуються на міському озері чи парку ім. Шевченка, а з району Пасічної сяк-так перебиваються на Бистриці, то більше 34 тис. жителів з вулиць: Вовчинецької, Івана-Павлa II, Паркової, Молодіжної, Івасюка – та прилеглих до них вулиць і провулків тісняться у невеличкому та невпорядкованому парку на Парковій, який займає близько 4 гектарів.

Ще гірша ситуація на Каскаді, адже там на місці, де за проектом забудови району мав бути розбитий парк, зросли кам’яні джунглі.

Отож діти нашого міста, отруєні вихлопним газом та позбавлені радості спілкування в затишних скверах, алеях, парках зростають байдужими до краси, звиклими до поту, бруду, смороду й шуму. Вже й брутальне слово не вражає, а звучить як «доброго дня». Це реалії колись затишного й багатого на зелені насадження й вишукані клумби Івано-Франківська.

Тому коли розпочалися роботи по встановленню огорожі на земельній ділянці, що знаходиться на межі вулиць Паркової і Молодіжної й межує з територією монастиря отців-редемптористів, обуренню молодих матусь та пенсіонерів не було меж. Це ж треба, замість впорядкування парку врізають його територію. З’ясувалося, що цю землю віддано у користування Архієпархіальному управлінню УГКЦ у 2010 році. Чи не як таку, що не впорядкована і не використовується за призначенням. Може й так і є, бо чому машини, наприклад із номерним знаком 138 97 ІВ, скидають тут сміття? Подейкують, що це неподобство триватиме ще деякий час. Чи це правда?

Пане голово, для чого ж ми платимо податки, для чого у нас розроблено генеральний проект благоустрою парку на Парковій. Чи такого плану немає в реальному часі. А пан Ротару ще у квітні стверджував, що проект вже майже готовий. Чому ж ті, хто мав стежити і стежить за дотриманням парку у відповідному стані, не виконують своїх прямих обов’язків? Чи не присудити їм таке покарання – власноруч прибрати парк і таким чином відпрацювати усі матеріальні та моральні збитки завдані громаді мікрорайону.

Ви стверджуєте, що коли тут буде церковна споруда поменшає п’яниць та лихослів’я. Ой леле, таж біля парку вже є монастир та молитовний дім свідків Єгови.

Нас переконують, що тут буде сад. Та чи наші діти матимуть туди доступ, коли вже стоять охоронці та не дозволяють переступити межу визначеної території.

І ще новина: нам представили макет цілого комплексу Єпархіального управління греко-католицької церкви у Івано-Франківську по вул. Паркова-Покутська, автором якого є архітектор Л.О. Дорошенко. Знайомлячись із ним молоді матері смутніли. Здогадайтесь чому … Ще одна думка нас, жителів мікрорайону, тривожить: а чи не буде так, що цей гектар землі церква передасть забудовникам. Адже такий прецендент у історії нашого міста вже був. Дивно, чому такі питання не контролює прокуратура…

Тривожні роздуми навертають до єдиного висновку: зберегти парк для наших дітей та батьків у будь-якому випадку.