http://derevyanko.org/files/news_tape/images/5/62/urjad-ne-vikoristovuje-vugill_562_s6.jpg?1419587389

  Про це йдеться в запиті нардепа політичної партії “ВОЛЯ” Юрія Дерев’янка.

 

“Мені стало відомо про проблеми з вивезенням вугілля зі складів на вугільних шахтах Львівсько-Волинського басейну та з шахти “Південнодонбаська №3″, а також про невжиття заходів з боку уповноважених органів державної влади з метою вирішення даного питання”, — зазначає Дерев’янко.

 

За його словами, на заході України знаходяться дві електростанції, які працюють на газовій групі вугілля — саме такий вид вугілля видобувається у Львівсько-Волинському басейні.

 

За інформацією нардепа, на складах шахт ДП “Львіввугілля” зараз знаходиться близько 105 тисяч тонн вугілля, яке можна було б використовувати на електростанціях.

 

“Проте з незрозумілих причин уповноважені органи державної влади не вживають належних заходів щодо забезпечення направлення залізничних вагонів до вугільних шахт Львівсько-Волинського басейну, щоб вивезти вугілля зі складів до місць, де в ньому є потреба”, — каже Дерев’янко.

 

Також нардеп повідомляє, що на шахті “Південнодонбаська №3”, яка знаходиться в 40 км від Донецька, зберігається 24 тисячі тонн вугілля. І в цьому випадку також не вживаються заходи щодо вивезення вугілля з вказаних територій.

 

“І це при тому, що лінія “Укрзалізниці” проходить по контрольованій українськими військовими території”, — наголошує він.

 

Посилаючись на загальнодоступні джерела, Дерев’янко повідомляє, що причиною цьому є те, що шахта не може укласти з “Укрзалізницею” договір на перевезення, оскільки вона не є юридичною особою.

 

Раніше шахта входила до складу ДП “Донецька вугільна енергетична компанія”, але після захоплення міста Донецька бойовиками, вона начебто опинилася у невизначеному юридичному статусі.

 

Вказана проблема існує понад 4 місяці. При цьому, як зазначається у ЗМІ, Міненерговугілля не вживає заходів ні щодо надання статусу юридичної особи вказаній шахті, ні щодо укладення від свого імені договору про надання послуг перевезення з Укрзалізницею.

 

“Також з незрозумілих причин 12 грудня 2014 року шахту “Південнодонбаська № 3″ перевели на аварійний режим роботи, подачу електроенергії знизили до мінімуму, видобуток вугілля фактично припинено, хоча шахта може добувати до 1,5 млн тонн вугілля на рік”, — додає нардеп.

 

Він наголошує, що вказана ситуація є неприпустимою в умовах, коли Україна перебуває в стані енергетичної кризи та економії енергоресурсів.

 

Депутат звернувся до Міненеровугілля із проханням перевірити обставини, викладені у депутатському запиті, і вжити необхідних заходів.