Юлія Тимошенко та Петро Книшук

На території Коломийського району є значна кількість сільськогосподарських земель. Це 67973,8 га, які постійно обробляються для виробництва сільськогосподарської продукції.

Серед відомих аграріїв області, які успішно ведуть сільсько-господарську діяльність – депутати обласної ради від  політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Книшуки.

Подружжя Книшуків обробляють двома господарствами тисячі гектарів орної землі. Поля їхні знаходяться не тільки на території Коломийського району, а тягнуться ген аж на Снятинщину, через Турку Борщівську, Балинці, Трофанівку аж до Тулукова.

Подружжя Книшуків не дарма вважають одними з кращих господарників у області. Вони дбають про землю так, що вона щороку віддячує за турботу щедрими врожаями і чималими прибутками, з 1 га поля. Правда роблять це й на чужій землі, яка в оренді іншого підприємства.

Як з’ясувалося нещодавно Коломийським відділом поліції відкрито кримінальне впровадження №12017090180000374 за ст.358 ч.1, а саме підроблення документів.

«До Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області звернулися представники ТОВ «Райз-Прикарпаття» та ТОВ «Прут-генетик» вказавши, що кожне із даних підприємств намагається реалізувати своє право користування земельними ділянками розміщеними в адміністративних межах с. Остапківці Коломийського району на підставі підроблених договорів оренди», – йдеться у витягу з кримінального провадження.

Фірма «Райз-Прикарпаття» входить до в групу компаній “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка. Власниками «Райз-Прикарпаття» є ТОВ «Виробниче підприємство «Зелена хвиля» та ТОВ «Управлінське товариство «Укрлендфармінг», а кінцевим бенефіціарним власником є Олег Бахматюк. Сама ж фірма зареєстрована в м. Тисмениця Івано-Франківській області.

111

Основним видом діяльності фірми «Райз-Прикарпаття» є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Фірма «Прут-генетик» зареєстрована в с.Перерів Коломийського району і також займається вирощування зернових культур. Власниками фірми «Прут-генетик» є ряд фірм – агрофірма «Прут», фермерське господарство «Прометей», «КВС» та Петро Книшук.

Петро Книшук є обласним депутатом Івано-Франківської ради від «Батьківщини» та  одночасно головою Матеївецької ОТГ.

Керівником агрофірми «Прут-генетик» є дочка Петра Книшука Світлана. Власниками фірми «Прометей» та «КВС» є родина Книшуків. Без дозволів і договорів оренди землі, у 2011 року “Прут-генетик” клану Книшуків самовільну здійснював обробку землі на території колишніх колгоспних полів в с. П’ядики, де «обробка землі» включала розбір та вивезення майна, що належало місцевому колгоспу. Обробляє ця фірма і землі новоутвореної Матіївської ОТГ, яку власне нещодавно очолив Петро Книшук. Видається, Матіївська громада сьогодні має єдиного власника і розпорядника земель.