futbol

«На сьогоднішній день Калуш має хорошу фінансову та організаційну підтримку, тренерський та командний склад, – каже в.о. голови ІФФФ Тарас Клим. – Все це дає підстави підтримати ФК «Калуш» як базову команду Прикарпаття на участь у відбірковому турнірі».

Також, згідно з прийнятою постановою, ІФФФ готова перерахувати 4100 грн. для заявочного внеску команди на участь у турнірі. Решту коштів планують збирати через платформу Спільнокошту та допомогу меценатів. Орієнтовно для участі команді потрібно 100 тисяч гривень.

Таке рішення продиктоване кількома причинами. По-перше, гравці ФК “Калуш” (за винятком О. Боднара) раніше не мали контактів з професійними клубами, а тому мають право на виступ у турнірі. По-друге, керівництво клубу і міський голова Калуша Ігор Насалик готові профінансувати участь команди у змаганнях. Більше того, Калуш готовий стати господарем турніру, який має відбутися у період з 1 по 15 липня.

Нагадуємо, що  12 червня 2014 року в день початку Чемпіонату світу з футболу на платформі Спільнокошт – http://biggggidea.com/project/680 стартував проект “Відродимо футболу на Прикарпатті”. Мете даного проекту – зібрати кошти для фінансування участі збіної Івано-Фраківської області у всеукраїнському відборі до своєрідного чемпіонату Європи з футболу. Схоже, що ініціатива не залишилася непоміченою і знайшла підтримку серед футбольних функціонерів краю.

20 червня – останній день підтвердження участі команд у змаганнях. Попередньо до них зголосилися представники Донецької, Чернігівської, Черкаської, Рівненської та Івано-Франківської областей, а також міста Києва. За регламентом участь у турнірі може брати клубна команда або збірна області, сформована з гравців, що виступають у місцевому чемпіонаті. Склади команд стануть відомі 25 червня. Вік гравців – від 19 до 40 років. Обов’язкова умова – відсутність у минулому будь-яких контактів з професійними клубами.

Переможець відбіркового турніру з 23 по 27 вересня захищатиме честь країни на першому етапі Кубку регіонів УЄФА у Молдові.

Довідково. Команди, що виступають в чемпіонаті Івано-Франківщини – 2014 внесли у свої заявки наступну кількість екс-професіоналів: “Карпати” Коломия – 11, “Покуття-Євромодуль” і “Славія” – по 10, “Кроно-Карпати”, “Нафтовик” і ФК “Перегінське” – по 9, “Гал-Вапно” – 7, ФК “Турка” – 6, “Ніка-Івано-Франківськ” – 5, “Придністров’я” – 4, ФК “Калуш” – 1.

До слова, Кубок регіо́нів УЄФА (англ. UEFA Regions’ Cup) — футбольний турнір для аматорських клубів Європи, що проводиться під егідою УЄФА. Кожна національна асоціація, що входить до УЄФА може відрядити по одній команді. Цьогорічний Кубок проходитиме у Молдові наприкінці вересня.