Стосовно цієї події відбувся ряд обговорень, експертиз та комісій. Так сьогодні, 12 червня, у залі засідань Коломийської міської ради засідала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало Коломиї.

Міський голова Ігор Слюзар розпочав засідання з ознайомлення усіх присутніх із висновком експертизи, яку провело державне підприємство “Карпатський експертно-технічний центр Держпраці”, що знаходиться в Івано-Франківську.

“Коли стався обвал частини будівлі, ми одразу ж доручили директору коледжу провести експертизу технічного стану будівлі. Відповідно до рішення комісії навчальний заклад це виконав. Експертним висновком було дозволено експлуатувати частину будівлі за умови обмеження доступу до зруйнованої частини”, – зазначив Ігор Слюзар.

Члени комісії, зокрема начальник коломийського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Ігор Вацик запропонував перенести засідання і провести його на території економіко-правового коледжу, щоб оглянути і пересвідчитися у належній ізоляції зруйнованої частини навчального закладу. Що, власне, й відбулося. Наступного разу члени комісії і керівництво коледжу зустрінуться 15 червня.

У свою чергу директор економіко-правового коледжу Роман Гарат запевняє, що умову виконають і протягом двох днів приміщення ізолюють.

“Однією з умов подальшої експлуатації частини даного приміщення є належна ізоляція. Протягом двох днів ми це виконаємо”, – запевнив Гарат.

Також керівництво коледжу повідомило, що з 1 липня має стартувати прийомна комісія, яка триватиме до кінця серпня.

Варто також наголосити, що навчальний рік студенти ще не завершили, а останні пари цього року проводили в аудиторіях Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського університету та 10-го індустріально-педагогічного технікуму.

“Усю відповідальність щодо експлуатації частини даного приміщення на себе беруть експерти, – каже Роман Гарат. – Експерти перевірили будівлю і якщо б мали якісь сумніви, то ніколи б не надали такий висновок”.

Наразі стосовно руйнації будівлі коледжу відкрито кримінальне провадження, компетентні органи встановлюють причину й осіб, які понесуть відповідальність.

Як повідомив міський голова Ігор Слюзар, причина вже відома – це неправильно зроблене утеплення будівлі, внаслідок чого відбулося замокання цегли, яка від цього й руйнувалася.

За словами теперішнього директора, роботи з утеплення проводили у 2012 році. Тоді директором коледжу була Людмила Гарарук.