Що спонукало мене записати це скандальне відеозвернення?

Передусім – ці дебільнуваті кадрові експерименти у Генеральній прокуратурі, коли одіозних злочинців-прокурорів епохи “Золотого Батона” повертають на посади, або ще й на підвищення! Як нещодавній приклад – скандальне призначення синочка голови Апеляційного суду, одіозного заступника прокурора Луганщини, який кришував за часів Яника мафіозні “копанки”, такого собі Сєрьожі Бєсєди, на посаду ОБЛАСНОГО прокурора Луганської області. Нагадаю, що саме у травні минулого року його скотиняча персоналія спровокувала бунт у Луганську та захоплення місцевої ОДА і СБУ.

Також дратує вихваляння мусорського міністра Авакова, що він буцімто рішуче звільнив аж 100 мєнтів, причетних до терору Автомайдану. Зауважте, що не посадив до тюрми, а звільнив від кримінальної відповідальності, звільнивши з органів міліції… Ну не курва?

А фейкова люстрація суддів? Хіба це не ганьба? А корупція, з якою ще ніхто і не починав боротися…

А триваюча громадянська війна на Донбасі? Ось тут варто зупинитися для деталізації. Бо я в курсі того, з якими труднощами зустрічаються вояки та добровольці із фронту, коли намагаються домогтися для себе присвоєння статусу “учасника бойових дій”. А також про знущання “штабних щурів” і військових комісарів, які тут, у глибокому тилу, побудували глуху бюрократичну стіну. І ту стіну не можуть проламати справжні воїни, натомість отримують масово посвідчення учасників бойових дій фейкові “учасники АТО”, які плодяться щодня, наче руді миші… І все більше і більше трикляті олігархи впроваджують мафіозні схеми грабунку багатомільярдних державних коштів, спрямованих на українську армію.

Тому я записав телефоном це відеозвернення до президента Петра Порошенка.

І мені якось байдуже, що закидатимуть докором: “Цим може скористатися Путін” – чи зауважать, що я буцімто завербувався в російські шпигуни. Бо то зараз такий модний тренд від укрсучвлади (української сучасної влади), яка аргументує неможливість її критикувати саме тим єдиним і дебільним аргументом, що буцімто цим скористається ворог. А мені якось пофігу, бо знаю достеменно, що зовнішній ворог (справжній, а не уявний!) – він завше мобілізує і робить нас сильнішими, а от внутрішній ворог, себто продажна корумпована влада, завдає деморалізаційного удару зсередини, у найвразливіші точки! Тому найперше треба побороти внутрішнього ворога…

На завершення: погуглив трохи Інтернет і надибав ось таку нормативну базу для тих, хто захоче підтримати мене у блокуванні цієї ганебної “могилізації”, тобто мобілізації без оголошення війни. Може, комусь знадобиться.

Законна відмова від мобілізації

Багато хто шукає зразок заяви, яку можна подати до військкомату, якщо ти не бажаєш іти служити зі зброєю в руках. Резонним буде запитання, яку відповідальність передбачено за відмову від мобілізації. Що буде, якщо я відмовлюся йти служити, коли отримав повістку. Кожен наслухався про кримінальну відповідальність від виконання військового обов’язку. Тому ці питання резонні. Можливо, зовсім немає жодного способу відмовитися? Як виявилося, є передбачені законом підстави, щоби не йти служити. Це і релігійні мотиви, і права людини, і небажання бути причетним до смерті й каліцтва інших людей.

На ці питання ми спробували відповісти і знайшли зразок заяви про відмову, в якому добре викладено мотиви відмови від мобілізації. Писати його краще українською мовою. Заяву подається до військкомату за місцем мобілізації і пишеться власноруч із підписом. Її потрібно оформляти у двох примірниках і здавати; на другому примірнику ставиться відмітка про реєстрацію.
Все, що може зробити у відповідь влада, – це погрожувати в’язницею. У законі України чітко сказано: максимальний термін ув’язнення за відмову від мобілізації – 3 роки, і то за умови, якщо у країні оголошено воєнний або надзвичайний стан. В іншому разі тюремне ув‘язнення не передбачено. Якщо ви хочете залишитися людьми, руки яких не заплямовані кров’ю мирних жінок і дітей, – ця заява може вам знадобитися.

Військовому комісару ____________________________
від громадянина (-ки) України: ______________________
адреса реєстрації: _______________________________

ЗАЯВА

Відповідно до вимог статей 3, 17, 21-22, 27, 34-35, 40, 55-68 Конституції України (права і свободи громадянина України, зокрема на захист життя і здоров’я, не зобов’язання виконувати явно злочинні розпорядження чи накази, неможливість обмежувати права і свободи людини та громадянина, за винятком випадків, передбачених Конституцією України – запровадженням воєнного чи надзвичайного стану, свобод і переконань, совісті і віросповідання), Законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” № 3543-XII від 21.10.1993 р. (особливий період – період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ та організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України, настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту запровадження воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відновний період після закінчення воєнних дій), Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” № 2232-XII від 25.03.1993 р. (стаття 4 Комплектування військовослужбовцями Збройних сил України та інших військових формувань).

Збройні сили України й інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом.

Ставлю Вас до відома, що мій син (чоловік, брат) П.І.Б. _____________________, ________________________ “__” _______ _____ року народження, громадянин України, не виконуватиме незаконних розпоряджень чи наказів, які загрожують його життю і здоров’ю через проведення незаконної часткової мобілізації без запровадження воєнного чи надзвичайного стану в Україні (особливого періоду), тобто в мирний час.
Попереджаю Вас, пане військовий комісар, про адміністративну та кримінальну відповідальність посадових осіб, винних у посадових злочинах, які привели до значних збитків та до загибелі або каліцтва людей.
Прошу мені надати письмову відповідь упродовж 48 годин як близькому родичеві особи, що підлягає мобілізації, про правові підстави, умови, терміни, а також про спосіб призову на військову службу громадянина України _____________________________ (П.І.Б.), якого викликають до військового комісаріату ____________________________________ (повна назва) повісткою від “__” ________ ______ року, а також про період або інші підстави мобілізації, для зверненням до суду про неправомірні дії посадової особи, а також про незаконність явно злочинних розпоряджень чи наказів, захисту своїх конституційних прав і свобод та прав і свобод інших громадян і притягнення винних посадових осіб до відповідальності.
З повагою, ______ громадянин (-ка) України _______ підпис
“___” ___________ 20__ року.
Пояснення до заяви про відмову від мобілізації в Україні

Цей документ заявник заповнює у двох примірниках, підписує і ставить дату, заносить до канцелярії військового комісаріату чи надсилає поштою рекомендованим поштовим листом з описом про вкладення і зворотним письмовим повідомленням відправника. На оригіналі заявника обов’язково потрібна відмітка та вхідний номкр і дата державної установи – військового комісаріату.
За відсутності відповіді у відведений у листі термін заявник подає позовну заяву до місцевого суду в порядку адміністративного судочинства “Про бездіяльність посадової особи – військового комісара ______________________, що призвела до порушення конституційних прав і свобод громадянина України і може привести до загрози їхньому життю і здоров’ю”.
Адміністративний позов подається з копією повістки, заяви до військового комісаріату, копій документів, що підтверджують ступінь родинних зв’язків заявника та призовника (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, паспорт, військовий квиток, інші докази). Обов’язково додається копія військового квитка призовника з доказами його військового обліку саме в цьому військовому комісаріаті, а також відмітку про військову спеціальність, проходження військової служби, звання, вручення мобілізаційного припису, іншої інформації. Також можуть додаватись інші докази стану здоров’я, сімейних обставин, матеріального становища, роботи, кредитів та зобов’язань тощо.
Підстави, щоби відмовитись іти служити

Які підстави буде визнано поважними для відмови проходити військову службу в період мобілізації?
Основним мотивом можуть бути релігійні переконання особи, яка мобілізується, і членів його сім’ї (довідка від релігійної громади про віросповідання і неможливість воювати з релігійних мотивів обов’язкова). Також особливості психіки і здоров’я.
Суд може дослідити особисті обставини (у людини слабка психіка, тож вона не може вбивати іншу людину, що може призвести в майбутньому до дуже великим негативних наслідків для здоров’я того, хто підлягає мобілізації). Може бути додано особисту письмову заяву як до військкомату, так і до суду про неможливість вбивати іншу людину.

ЗАЯВА

Я, громадянин України (П.І.Б.) __________________________________________
“___” _________ ______ року через релігійне і загальнолюдські переконання заявляю, що не можу виконувати військового обов’язку “Через релігійні та морально-психологічні переконання в тому, що не можна вбивати чи завдавати каліцтв іншій людині. Що мій психологічний стан і стан здоров’я може істотно та безповоротно постраждати від того, що в мене в руках зброя і я можу бути причетний до смерті чи до каліцтва іншої людини, до знищення майна людей, до їхніх психологічних травм відповідно до Конституції України та “Загальної декларації прав людини” ООН.
“___” ____________ _______ року _________ ______________ (П.І.Б.) (Підпис)
Заяву можна докласти до першої заяви до військового комісаріату. У кожному окремому випадку повинні бути визначені додаткові підстави неможливості призову з мобілізації. Писати під кальку не рекомендовано, бо питання дуже серйозне.
Відповідальність за відмову від мобілізації в Україні

Що загрожує тим, хто відмовився взяти до рук зброю і не пішов служити, отримавши повістку про мобілізацію? Слід знати, що відповідальність за відмову від мобілізації передбачено тільки у воєнний час. Тобто, якщо оголошено надзвичайний стан, а точніше воєнний стан. У цьому разі передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі до 3 років. Саме цим і лякатимуть Вас у військкоматі. Але тверда опора на букву закону охолодить запал у військкоматі, – пише Руслан Коцаба