фейсбук

Коли я клікнула на посилання, додаток запросило дозвіл на доступ до моїх даних на “Фейсбуці” і моя рука нерішуче завмерла над мишкою.
Я вже опинялася в такій ситуації перш, коли вирішувала пройти тест, щоб з’ясувати, на яку породу собаки я найбільше схожа або яка країна найбільше мені підходить, і вирішувала, що це не варто того, щоб передавати комусь солідну кількість інформації про мені заради якогось безглуздого тесту.
Але з якоїсь причини я вирішила, що в цьому випадку я готова піти на таку жертву – зрештою, без доступу до інформації про мене, як може додаток виявити, які слова я найчастіше використовую?

Нічний жах
Кілька днів тому журналіст-фрілансер Поль Бішофф опублікував статтю в онлайн-виданні Comparitech, під заголовком “Тест, які слова ти найчастіше використовуєш на” Фейсбуці “, – нічний жах для тих, хто піклується про конфіденційність своїх даних”. Це змусило мене переглянути своє рішення, оскільки в статті описувалося, скільки інформації про мене отримала Vonvon, компанія з Південної Кореї, що придумала цей тест.

Ця інформація включала в себе ім’я, фотографію, яку ти ставиш в профіль, вік, стать, день народження, весь список твоїх друзів, все, що ти коли-небудь публікував на своїй сторінці, місця навчання і все, що ти коли-небудь ” лайкав” у ” Фейсбуці “.
Компанія Vonvon, що займається виробництвом інтерактивного контенту, робить безліч тестів, і хоча “Найбільш використовувані слова” був досить популярним, він навіть не потрапив до топ-п’ять, зроблених цією компанією, – аудиторія кожного з яких склала більше 50 мільйонів користувачів.
Тест, яким поділилися на своїй сторінці найбільшу кількість разів – більш 120 000 000, проводив справжнє дослідження твого профілю з тим, щоб знайти твою споріднену душу.

Ця компанія – далеко не єдиний виробник подібних іграшок – у “Фейсбуці” їх сотні, і те, що вони роблять, виявляється найпопулярнішим видом контенту, яким користувачі діляться.
Щоб взяти участь в тесті, користувачі зазвичай дозволяють компанії отримати доступ до інформації з їх “Фейсбук” -профілю. Часто подібні тести не працюють без подібної угоди.
Один з керівників компанії Vonvon Чжон Хва Кім заявив, що вони використовують отриману інформацію тільки для того, щоб зробити тест краще.
“Ми використовуємо вашу інформацію тільки для того, щоб видати вам результат, і ми ніколи не зберігаємо її для своїх цілей”, – сказав він.
Він також сказав, що ніяка особиста інформація не продається третій стороні, незважаючи на те, що це дозволено угодами, які ми уклали.
Ці угоди дозволяють компанії Vonvon досить вільно поводитися з вашими даними: вона може, зокрема, зберігати інформацію “на своїх серверах у багатьох країнах по всьому світу”.
За словами Кіма, він чудово розуміє, що захист персональних данних повинна бути в пріоритеті, у зв’язку з чим компанія недавно змінила тест “Найбільш використовувані слова”, щоб він запитував тільки інформацію, яку видно всім користувачам, список друзів та дані, опубліковані на сторінці користувача.
“Ми усвідомлюємо, що деякі користувачі турбуються про захист своєї персональної інформації. З урахуванням висловлених зауважень ми змінили обсяг запиту даних до мінімально необхідного, щоб справити контент”, – сказав Кім.
І тепер користувачі, які проходять тест “Найбільш використовувані слова”, матимуть можливість відредагувати, які саме дані отримає Vonvon – так, щоб можна було використовувати тільки ту інформацію, вже опублікована на сторінці, а не отримувати доступ до списків друзів.

Менш недобросовісні розробники

Базована в Сан-Франциско організація Electronic Frontier Foundation, що займається захистом прав в області персональних даних, погоджується, що компанія Vonvon, здається, досить відповідально ставиться до використання даних користувачів.
Технічний спеціаліст НКО Джеремі Джіллула заявив в інтерв’ю журналу Time, що південнокорейська фірма робить все від неї залежне для захисту конфіденційності даних, враховуючи ті обмеження, які Facebook накладає на роботу додатків з його програмами.
“Але в той же самий час люди можуть не усвідомлювати, що їм необов’язково чинити саме так, є всі можливості зробити це по-іншому – менш сумлінний розробник міг все зробити зовсім по-іншому”, – додає він.
Журналіст Бішофф скептично ставиться до заяв про абсолютної прозорості мотивів тих, хто виробляє таку велику кількість додатків, які циркулюють по “Фейсбуку”.
“Складно повірити, що ці програми збирають дані тільки для того, щоб зробити тести краще. Особливо, коли політика компаній у сфері конфіденційності настільки детальна відносно того, як вони можуть використовувати персональні дані”, – сказав Бішофф.
За його словами, Facebook “робить недостатньо для підвищення обізнаності” користувачів про цю сферу.
Так, наприклад, деякі люди дійсно розуміють, що з того моменту, як вони встановлюють один з додатків, воно буде працювати до тих пір, поки користувачі не видалять його, зайшовши в налаштування конфіденційності.
Це потенційно може означати, що додатки продовжують збирати дані довгий час, після того як користувачі вже забули про тест, який вони пройшли.
Користувачі також можуть регулювати кількість інформації, якою вони готові поділитися, у випадку якщо їхні друзі беруть участь у подібних тестах.
У Facebook заявили: “Захист конфіденційності людей та інформації у “Фейсбуці”- один з наших найважливіших пріоритетів. Тому ми дуже серйозно ставимося до якості додатків, доступних у” Фейсбуці “.
“Всі додатки в” Фейсбуці “повинні відповідати політиці нашої майданчика, який строго обмежує, як розробники можуть використовувати інформацію, якою користувачі поділяються з ними. І ситуація, коли розробники використовують інформацію, не отримавши попередньо дозволу на це, суперечить нашій політиці. Коли ми виявляємо або нам повідомляють, що додатки порушують наші правила, ми видаляємо їх негайно “, – стверджують представники соціальної мережі.
При цьому в компанії не назвали кількість віддалених програм, заявивши, що ця інформація непублічна.