news-image: Івано-Франківському туризму заважають жебраки

Як розповів керівник міського відділу туризму Володимир Устинський, вони вже зробили ряд заходів штибу путівників, фільмів, дисків про місто та його досягнення. Проте цього мало, адже є ряд проблемних питань у створення позитивного іміджу та розвитку туристичної галузі.

Перше – вдосконалення потребує мережа інформаційно-вказівних знаків. Друге – залучення широкого кола малого та середнього бізнесу туристичного профілю до обслуговування туристів. Третє – підготовка умов для розвитку вело-інфраструктури та велотуризму. Після завершення реконструкції вулиці Шевченка, планується створення володоріжки та продовження цього веломаршруту до площі Ринок. Четверте – облаштування Фортечного провулку і Бастіону, оглядового майданчика на Ратуші, створення музею історії міста тощо. Особливе місце в планах розвитку – реконструкція Палацу Потоцьких. П’яте – співпраця з правоохоронцями для створення безпечних умов перебування туристів у місті.

Зокрема вирішення питання з жебракуванням в історичній частині міста, стихійній торгівлі та впорядкуванні транспортного руху.

Крім цього, на думку відділу туризму, особливої уваги потребує архітектурна спадщина міста. Мовляв, їй потрібен постійний догляд, ремонт, реконструкція тощо.

До речі, у минулому році Івано-Франківськ зібрав 109,3 тис. грн. туристичного збору. Якщо порівняти із областями із західного регіону, то ми маємо середній показник. Чернівці зібрали 113,3 тис. грн., Тернопіль – 74,8 тис. грн., Рівне – 46,8 тис. грн., Луцьк – 78,6 тис. грн. На відміну від цих областей Львів збирає у десять разів більше. Торік туристичний збір Львова становив – 1,364 млн. грн.