opaljuval'nyj_sezon

Про це КУРСу повідомила співзасновник і головний інвестор компанії Ніна Усова.

«Нас запросили в область навесні минулого року, коли запрацювала державна програма з переходу на твердопаливні котли. Були ідеї, але не було грошей. Тому держава звернулася до приватних інвесторів. Ми на Прикарпатті закупили нове обладнання, швидко звели нові котельні або вбудували нові котли у старі приміщення, запустили підприємство зі штатом в 120 працівників і дуже добре відпрацювали минулий опалювальний сезон», – розповідає Ніна Усова.

Втім, вже цього літа в засновників, які звикли керувати підприємством дистанційно, оскільки мешкають переважно за кордоном, почалися проблеми. «В офісі раптом почали виключатися камери спостереження, директор припинив надсилати звітність… І от зрештою, просто зник разом з печаткою, бухгалтерськими документами, сервером…», – розповідає Ніна Усова.

Директором підприємства у січні цього року був призначений Олександр Дерев’янко, екс-директор обласного управління ЖКГ Івано-Франківської ОДА часів Михайла Вишиванюка. За словами Ніни Усової, його рекомендували як доброго фахівця в комунальному господарстві. Втім, півроку «роботи» нового директора обернулися для підприємства корпоративним конфліктом і загрозою захоплення, а опалювальний сезон на багатьох соціальних об’єктах області опинився на межі зриву.

«Нас застерігали, що повноваження директора прописані надто широко. Він може розпоряджатися коштами, активами. Але ж бізнес будувався на довірі… На жаль, він цим і скористався. І тепер ми відрізані від можливості управляти і навіть наглядати за підприємством, в який інвестували найбільше коштів з усіх партнерів», – каже Усова.

Корпоративний конфлікт може зупинити підприємство просто під час опалювального сезону. Сьогодні слід закуповувати дрова, каже Ніна Усова, а на разі дочірні компанії спалюють запас, сформований для надзвичайних ситуацій – на випадок сильних морозів чи негоди.

На сьогодні ТОВ «Західтеплоенергоінвест» надає послуги з теплопостачання в 5 районах області: Долинському, Тлумацькому, Рогатинському, Снятинському, Тисменицькому.

Підприємство обслуговує соціальні об’єкти – школи, лікарні, інтернати, дитячі садочки, адмінбудівлі. Завдяки новому закордонному обладнанню і технологіям, вартість тепла, виробленого «Теплоенергоінвестом» на 30-50% нижча, ніж від традиційних газових котелень, що минулого сезону зекономило обласному бюджету мільйони гривень.