Про це пишуть Версії з посиланням на dt.ua.

Вчені заявили про те, що деякі компоненти какао позитивно впливають на пам’ять і сприйняття в будь-якому віці. Висновки дослідників опубліковані в журналі Frontiers in Nutrition.

У ході дослідження вчені проаналізували наукові роботи, присвячені впливу какао та шоколаду на когнітивні здібності людей. В огляд увійшли понад 45 досліджень. Вчених цікавило, як саме какао впливає на мислення людей різного віку при вирішенні різних типів завдань.

Велика частина досліджень присвячена ефектам довготривалого вживання шоколаду. Однак є ряд робіт, в яких фахівці дослідили, як на здатність вирішувати завдання впливає один прийом певної дози флаванолів. Навіть одна порція шоколаду швидко покращує робочу пам’ять і швидкість обробки мозком візуальної інформації.

В одному з досліджень порція багатого флаванолами шоколаду (520 мг флаванолів) дозволила учасникам успішно впоратися з декількома завданнями на когнітивні здібності після безсонної ночі. Тестування включало перевірку психомоторних здібностей, при якій необхідно як можна швидше натиснути на кнопку, побачивши сигнал, а також завдання 2-назад. Прийом шоколаду значною мірою компенсував відсутність сну. При цьому шоколад з меншою кількістю флаванолів (88,5 мг) діяв не так відчутно.