29 листопада відбулось засідання комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу. Під час розгляду питання «Про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» депутати вкотре повернулись до теми оренди частини приміщень Прикарпатського військово-спортивного ліцею у Надвірній, – пишуть Версії.

Понад два десятки підприємців орендують там бокси, які перетворили в торгові приміщення. Без погодження власника (облради) вони провели ремонт в орендованих приміщеннях, через що зросла їх вартість, і відповідно і орендна плата.

Люди вимагають, щоб кошти, затрачені на ремонт аварійних будівель, були зараховані, як частина орендної плати. На ім’я голови комісії Остапа Дзеси надійшло звернення з проханням вжити заходів щодо врегулювання ситуації.

«Але ми не можемо поступати незаконно, визнаючи факт покращення технічного стану орендованих приміщень. Бо по закону невід’ємні покращення є кроком до приватизації. Оскільки це приміщення закладу освіти, то за законом його приватизувати не можна», – відмітив Остап Дзеса.

Заступник голови облради Василь Гладій відмітив, що підприємці порушили умови договору, здійснивши ремонт без погодження власника.

«Це майно спільної власності громад області. Будь-які ремонтні роботи можна здійснювати тільки з дозволу власника. І при цьому потрібно отримати дозвіл не комісії, і навіть не голови облради. Це має бути рішення сесії», – прокоментував ситуацію Василь Гладій. – Як вийти з ситуації – не порушувати закон: спочатку – по дозвіл до власника, а потім вже робити покращення».

На комісії відзначили, що підприємці порушили умови договору, але облрада не має наміру через це розривати договір оренди.

«В договорі чітко вказано, не здійснювати поліпшень. Але ми не будемо розривати. Ми закрили очі на порушення договору оренди – користуйтесь, а узаконити невід’ємні покращення ми не можемо».

Депутати попросили начальника управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Василя Даниша надіслати відповідь підприємцям. Посеред засідання надвірнянці зайшли до зали і почали вимагати, щоб комісія знову розглянула їхнє питання. Підприємці почали жалітись, що взяли в оренду аварійні приміщення.

«Там плита на голову падала. Нам в Держархбудконтролі не дозволили працювати, бо за висновками – будівля аварійна. Ми мусіли зробити ремонт. А тепер плату підвищили, а не хочеш перезаключати договір – то виселяйся. Ми вклали туди душу – а нас в суд відправляють і вимагають звільнити приміщення. Хіба це справедливо?», – обурюються надвірнянці.

Почалася довга дискусія на підвищених тонах щодо спірного питання оренди приміщень військово-спортивного ліцею. Після довгих обговорень вирішили створити робочу групу з представників обох сторін та юристів, розробити проект рішення та винести спірне питання на розгляд сесії.

«Але ще буде обговорення орендних відносин, в жодному разі не щодо невід’ємних покращень та приватизації», – наголосив Василь Гладій.