news-image: Гаряча пора або Скільки в Івано-Франківську коштує оренда житла

 Тож кореспондент «Бліц-Інфо» вирішив з’ясувати, яка ситуація на Франківському ринку нерухомості. Коли найоптимальніший час для пошуків квартири і скільки потрібно часу, щоб знайти комфортне житло за доступною ціною?

Найсприятливішим часом для пошуків житла  є літня пора. А саме з червня до початку серпня. У цей час можна знайти житло за доступною ціною і з хорошими умовами.

«Для студентів, які приїжджають обирати квартиру потрібно виділити 3-4 дні на початку серпня на перегляд квартир. Або ж ще у червні, але при цьому доведеться сплачувати 40% вартості від оренди квартири, аж доки не переїдете у неї. Якщо не виділити часу в серпні, то на початку вересня житло знайти не тільки що проблематично, а й невигідно. Адже квартири починають здавати за велику ціну та з не найкращими умовами», – зазначає ріелтор агентства нерухомості  «5 Авеню» Леся Перчикова.

Щодо працюючих осіб, які шукають житло найоптимальнішим для оренди є червень. У цей час за словами ріелтора пані Лесі, можна знайти хороше житло за доступною ціною. А все – через студентів, які на час канікул їдуть додому. Саме тоді починається справжнє полювання на найкомфортнішу квартиру.

Відтак, осінь не надто врожайний час для ріелторів та власників квартир. А з настанням зими у Франківську знижується до мінімуму.

«Для ріелторів починається мертвий сезон з кінця грудня. В цей час здебільшого попит на подобову оренду житла. Звичайно, на довготривалий термін теж є варіанти, але немає такого ажіотажу. Проте, житло шукати можна завжди», – наголошує Перчикова.

Щодо стану житла і цінової політики, Франківськ вирізняється від інших міст західної України більш-менш помірними цінами.

В Івано-Франківську за 1-кімнатну квартиру з меблями, холодильником та телевізором у районі Набережної та Баму власники просять 900-1000 гривень плюс комунальні послуги. На Пасічній та Каскаді така квартира коштуватиме на 100-200 гривень дорожче. А у центральній частині за 1 кімнатну просять близько 2000 гривеннь плюс компослуги. Щодо новобудов, то на Каскаді та Бамі ціна – від 1600 грн +кп.

Середня ціна двокімнатних квартир у Франківську коливається від 1300-1400грн +кп. А саме, у районі вулиць Чорновола, Коновольця, Галицької.

«Також є варіанти охайного двокімнатного житла від 1500грн +кп у районах до середини вулиць Коновальця, Чорновола, Галицької до моста та Січових Стрільців. А от елітне житло здебільшого здають іноземцям», – зазначає фахівець.

Однак, варто зазначити, що ціна за житло у будь-якому районі Івано-Франківська також залежить від того, хто її орендує. Для студентів житло здають завжди дорожче на кілька сотень гривень. А от для сімей чи працюючих трохи дешевше.

«Найбільша проблема у Франківську з житлом для сімей, що мають новонароджених чи дітей до 3-х років. Їм власники неохоче здають квартири, адже переживають за власне майно. Навіть попри те, що часто молода пара погоджується доплачувати чи на випадок непередбачуваної ситуації привести квартиру у попередній вигляд», – зауважує пані Леся.

Крім того, додає, що для таких сімей загалом немає великого вибору. Адже 60-70% квартировласників  взагалі не погоджуються на сім’ї з малюками.