Результат пошуку зображень за запитом "котедж з каміном карпати"

 

Близько 80% місць найпопулярніших курортів – Буковель, Славське, Яремче, Драгобрат – в період з 29 грудня по 12 січня вже заброньовані, розповів директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук. У цьому році в західних регіонах відпочине приблизно на 5-7% більше туристів, у порівнянні з минулим зимовим сезоном.

Мандрівників могло б бути і більше, але їх відштовхує зростання цін. У середньому відпочинок подорожчає на чверть. Нинішній новорічний сезон стане вдалим для курортів, розташованих на Західній Україні. Про це пишуть Версії з посиланням на ЛІГА.net .

Вільних місць на новорічні свята вже немає, каже директор бази відпочинку, що розташована на горі Драгобрат, Петро Гребенюк. “Всі номера розпродані в середині жовтня”, – уточнює він. Директор тернопільського туристичного агентства Олег Дерех розповідає, що в цьому році відкрив два екскурсійних тури Західною Україною, і всі місця на святкові дати вже розкуплені. “Підвищений попит спостерігається і на послуги трансферу з залізничного вокзалу Тернополя в Яремче, Паляницю, Микуличин і Драгобрат”, – зазначає Дерех. За його словами, з Тернополя на українські гірськолижні курорти, як правило, відправляються жителі Східної України. Кияни добираються до них через Івано-Франківськ.

Скільки коштуватиме відпочити на Новий рік та Різдво в Карпатах

Традиційно підвищеним попитом користується оренда житла у Львові. Відпочинок в інших регіонах країни будуть бронювати в останній момент. Свята на півдні України проведуть ті, хто не зможе придбати тури на захід країни. У цьому році Укрзалізниця ускладнила правила бронювання залізничних квитків для турагентів, нагадує співвласник туристичної компанії Ігор Голубаха. В кінці вересня компанія скасувала чотири види броні, а також посилила правила викупу місць для організованих груп. В результаті у відкритий продаж додатково надходить 3 900 квитків на добу. За його словами, це повинно було скоротити число перекупників. “Туркомпанії викуповують квитки для своїх клієнтів без особливих проблем”, – запевняє він.

Скільки коштуватиме відпочити на Новий рік та Різдво в Карпатах

Офіційної статистики щодо внутрішнього туризму в Україні немає. За оцінками туристичних компаній, на новорічні свята в країні відпочине близько 200 000 мандрівників. Кожен з них витратить на відпочинок в середньому близько 6 000 гривень, що дозволить курортам виручити 120 млн гривень. Це приблизно на чверть більше, ніж у минулому році. “Практично всі готелі підвищили ціни”, – констатує Володимир Царук. Наприклад, середня вартість номера в Славському чи Яблуниці зі сніданком на свята обійдеться в 1000 гривень на добу. Традиційно на свята дорожчають і абонементи на катання.

Зростання цін на проживання не дозволить курортам на Західній Україні значно збільшити число відпочиваючих у порівнянні з минулим роком. Очікуване зростання складе 5-7%. Частина українців, які сподівались провести новорічні свята на українських курортах, переорієнтувалися на Єгипет. “У цьому році туристичні оператори збільшили льотну програму і дають знижки”, – розповідає Володимир Царук. Схожа ситуація спостерігалася влітку. Туристи замість відпочинку на українських курортах віддали перевагу турецьким Анталії або Бодруму, відвідуваність яких зросла в середньому на 30%.

Тим, хто хоче заощадити, варто відпочити в кінці грудня. Вільних місць вистачає, визнають власники готелів і баз відпочинку. “Багато туристів очікують, коли випаде перший сніг. Тоді вони почнуть бронювати номери в міжсезоння”, – розповідає Петро Гребенюк. Аналогічна ситуація спостерігається і в санаторіях. Якщо ситуація не зміниться, то власники готелів або баз відпочинку змушені будуть давати великі знижки, відразу після завершення свят.