news-image: Скільки прикарпатцям коштуватиме новорічний стіл?
 Кореспондент «Бліц-Інфо» вирішив підрахувати, скільки прикарпатцям коштуватиме святкове застілля цьогоріч.

Варто зауважити, що ціни у порівнянні з минулим роком значно зросли. Тож і не дивно, що на франківських продуктових ринках немає традиційного святкового ажіотажу. У супермаркетах клієнтів побільше. Тим не менш, майже кожен скаржиться, що ціни – зовсім не по-кишені пересічному покупцеві.

Отож, ціни на головний атрибут Нового року – мандарини – від 18 до 28 гривень за кілограм. Апельсини вартуватимуть 25-27 за кіло. Кілограм хурми коштує 40 гривень, гранат – від 42, яблука – від 8 до 15, а банани – 20 гривень за кілограм.

Шоколадні цукерки також піднялися в ціні, найдешевші коштують від 65 гривень за кілограм.

Овочі на ринку також подорожчали на кілька гривень, у порівнянні з минулим роком. Кілограм картоплі коштує 3 гривні, морква – 4,50, цибуля – 4 гривні, шампіньйони – 26 гривень.

Вартість на деякі інгредієнти до салатів теж значно зросла. Отож, оливки коштують 15-20 гривень за баночку, консервовані ананаси – 18-24 гривні, горошок – 15 гривень.

Ціни на м’ясо також вражають. За кілограм свинини мають викласти від 60 до 85 гривень за кілограм, куряче філе коштує 50-55 гривень, а кілограм курки – 35 гривень. Ціни на рибу теж не надто дешеві – від 50 до 150 гривень за кілограм. У порівнянні з минулим роком, ціни на м’ясо зросли в середньому на 15 гривень. Проте, яке ж свято без м’яса?

Десяток яєць цьогоріч коштує від 15 до 20 гривень, тоді як минулого року вони коштували 8 гривень.

Значно зросли ціни на ковбасу та сир. Вартість ковбаси  від 60 до 130 гривень за кіло, сиру – від 68 до 200 гривень. Елітні коштуватимуть ще дорожче.

Щодо алкогольних напоїв, то і тут відбулось подорожчання: за пляшку шампанського тепер треба заплатити як мінімум 40 гривень, вино теж коштує 40 і більше, а любителі горілки мають заплатити як мінімум 38 гривень за пляшку. Загалом, ціна на алкогольні напої піднялась в середньому на 10 гривень.

Тож, враховуючи значне подорожчання, багато прикарпатців відмовляють від гучного святкування.

«Цьогоріч з чоловіком вирішили не йти до ресторану, а святкувати вдома. Минулого року зустріти Новий рік в франківських закладах коштувало двічі дешевше. На двох можна було вкластися у 500-600 гривень. Зараз таких цін немає – все двічі дорожче. Звичайно, ціни на продукти теж зросли, але вдома таки дешевше І схоже, що іванофранківці теж вирішили зустріти 2015 у власній домівці. Адже, цьогоріч більшість кафе та ресторанів навіть не працюють. Тобто, все через те, що немає попиту», –  каже мешканка Івано-Франківська Марія.

А дехто взагалі вирішує не святкувати. Причина – не тільки зростання цін, а й війна на сході.

«Не думаю, що нам пасує зараз гучно святкувати Новий рік. У країні війна, гинуть друзі та сусіди, а ми будемо шампанське пити? Ми з друзями вирішили краще допомогти армії. І так має кожен робити – якщо буде перемога, то ще не один Новий рік відсвяткуємо»,  – вважає франківець Сергій.