Результат пошуку зображень за запитом "скажена лисиця"

Напруженою є ситуація і в Калуському районі. Станом на 10 серпня .зафіксовано 14 випадків сказу серед тварин, з яких 10 — лисиць, 1 кіт, 3 собаки  проти одного випадку за аналогічний період минулого року, інформують у Калуській міській раді.

В Калуші задокументовано 9 осередків сказу, останній з яких — у лисиці і бездомної собаки на початку серпня в мікрорайоні «Підгірки».

Відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Калуській міській раді. Фахівці встановили, що в контакті з скаженою собакою перебували п’ятеро дітей віком до18-ти років, четверо з яких приймають антирабічні щеплення, в контакті з лисицею – 1 доросла особа.

В осередку проводяться всі необхідні профілактичні та протиепідемічні заходи.

Враховуючи складність ситуації, що склалася в районі щодо сказу, фахівці звертають увагу мешканців міста і району на основні моменти профілактики, які необхідно знати кожному.

Щоб не заразитись сказом:

— Утримуйтесь від контактів з безпритульними та дикими тваринами, особливо лисицями.

— Укушені рани, подряпини, ослинення негайно промийте теплою проточною водою з милом, краї рани обробіть 5% настоянкою йоду або 70-градусним спиртом та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до лікаря-травматолога для проведення антирабічного лікування.

— Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.

— Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

— Не знімайте шкуру з трупів диких тварин.

— У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте прізвище, ім’я і по-батькові господаря, його домашню адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

— Щорічно проводьте  щеплення проти сказу домашнім та сторожовим собакам.

Раніше у Калуші лисиця покусала козу. Випадок трапився у районі дачних ділянок, що на Заліссі.