Останніми днями івано-фракківські ЗМІ “бомбляться” мешканцями будинків 8, 8а, 10 по вул. Північний Бульвар ім. Пушкіна. Вони твердять, у них виникла проблема з розташуванням контейнерів для сміття. АН “Фіртка” сьогодні вранці розмістила їхню скаргу про те, що контейнери ромзіщені під вікнами мешканців незаконно та створюють антисанітарні умови для них.

Натомість, очевидно після публікації цього звернення на поштову скриньку Фіртки прийшла “зустрічна скарга” від мешканців будинків №3 та №5, що по вулиці Північний Бульва імені Пушкіна.

Вони в свою чергу твердять, що іх опоненти-скаржиники раніше носили сміття до контейнерів, які розміщені біля вказаних будинків, які також встановленні сумнівно. Раніше саме до цих контейнерів зносилося смітті з цілого мікрорайону… Коли ж почалося “розосередження” контейнерів від будинків-страждальців №3 і 5, то інші “будинкові громади” почали протестувати, – щоб все залишалося як було і вони і далі зносили сміття до сусідніх будинків…

Отже, – альтернативне звернення:

 

Міському голові

Анушкевичусу В.А.

 

мешканців будинків 3, 5

Північний Бульвар ім. Пушкіна,

м.Івано-Франківськ

 

 

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Нас, мешканців будинків 3 і 5 Північний Бульвар ім. Пушкіна м.Івано-Франківськ, проблема з розташуванням контейнерів для сміття турбує вже давно. Чому? Бо саме біля наших будинків колись «тимчасово» на період будівництва будинків за адресами Північний Бульвар, 5б і 7а влаштували фактично сміттєзвалище для цілого мікрорайону. І воно проіснувало близько десяти років. Саме у наш у двір, біля наших будинків  носили сміття мешканці з усіх парних і непарних номерів житлових будинків Північного Бульвару, Слов’янської, Довга, буд. 27, Достоєвського, Заклинських, буд. 11, Угорська, студентського гуртожитку Північний Бульвар, буд. 7 і т.д.

 

А виявляється даний контейнерний майданчик був розташований незаконно, без дотримання санітарних норм, і як і більшість інших смітників, був не облаштований.

 

І ось 14 червня 2013 року сміттєзвалище, на виконання припису головного санітарного лікаря Івано-Франківська, було ліквідоване, а контейнери поставили на «нейтральну територію» на тротуарі біля дороги.

 

Оскільки мешканці сусідніх житлових будинків Північний Бульвар, 5б і 7а мають свої контейнерні майданчики, то для наших потреб, (а це 52 квартири Північний Бульвар буд. 3, 5), вистачить одного контейнера для сміття. Ми розуміємо, що сміття кудись викидати треба, і хай один чи навіть два контейнери для наших потреб стоять попри дорогу біля будинків Північний Бульвар, 5 і 7.  Чому біля студентського гуртожитку Північний Бульвар, буд. 7?  Бо хто б там що не казав, студенти далеко від гуртожитку сміття носити не будуть. Отже, ми згідні терпіти своє сміття, але ми не хочемо чужого сміття. Вже досить.

 

І якось дивно у пресі чути і читати колективні звернення мешканців будинків об’єднаних в житлово-будівельний кооператив – ЖБК №2 (будинки Північний Бульвар ім. Пушкіна, 8, 8а, 10). Бо саме мешканці будинку Північний Бульвар, 8 призначені для їхнього власного сміття контейнери перевернули,  розкидали сміття по дорозі і тротуару. А після цього зробили фотографії, навіть відеофільм про безлад і антисанітарію, та  пишуть скарги, – шукають підтримки і співчуття.

 

Отож, дуже дивно читати чисельні звернення мешканців будинків Північний Бульвар ім. Пушкіна, 8, 8а, 10  з приводу того, що біля їхнього будинку влаштували сміттєзвалище цілого мікрорайону. Це неправда. У в них у дворі ніколи не було смітника і вони не хочуть мати його нині навіть для власних потреб.

 

Куди дивляться комунальні служби? Куди по розрахунках спеціалістів згідно санітарних норм повинні носити сміття мешканці цих трьох будинків, а це близько 120 квартир? А ще куди мають носити сміття мешканці будинку Слов’янська, 1 (90 квартир), Північний Бульвар, буд. 4а і буд 6 (разом близько 60 квартир)? Невже знову через дорогу у двір до будинку Північний Бульвар, 5?

 

Чому мешканці будинків Північний Бульвар ім. Пушкіна, 8, 8а, 10 раніше не писали колективні заяви про розсадник антисанітарії та  переповнені сміттям, обліплені мухами, облюбовані «бомжами» і собаками контейнери біля будинку Північний Бульвар, 5? Їх це влаштовувало, їм це подобалося?

 

Стає зрозуміло, що мешканці цих будинків відстоюють не справедливість, а своє «право» носити своє сміття у сусідні двори, на чужі прибудинкові території, навіть на інші вулиці. Вони звикли підкидати своє сміття у контейнери сусідніх будинків і думають, що доб’ються, щоб так було і надалі. Виходить, що їм власне сміття смердить і створює нестерпні умови проживання, а мешканцям інших будинків воно пахне і подобається?

 

Просимо міського голову п.Анушкевичуса В.А. вжити заходів по наведенню порядку і бодай елементарної справедливості  у розташуванні контейнерів для сміття.