Напередодні Нового 2017 року понад 2400 навчальних закладів України в рамках угоди Міносвіти України і КНР отримали справжній новорічний подарунок – 23,5 тисячі нових комп’ютерів для українських шкіл. Нардеп Юрій Соловей, який є заступником керівника депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, а також – одним з ініціаторів цієї програми, пролобіював виділення 56 нових комп’ютерів для шкіл краю.

«Багато країн світу в своїх навчальних та освітніх технологіях дуже потужно використовуються сучасні інформаційні речі. І я думаю, що це так само і є перспективою української освіти. Звичайно, що ми повинні йти в ногу з розвинутими країнами. І в першу чергу – це є хороше, нормальне обладнання наших освітянських закладів. В рамках співпраці з Китайською народною республікою нашого українського уряду і китайського уряду нам вдалося отримати потужну партію китайських комп’ютерів. Якраз, які будуть направлені в освітянські заклади, зокрема, для Снятинщини така кількість – це 56. І сьогодні ми намагаємося, щоб базові освітянські заклади отримали ці сучасні комп’ютери, для того, щоб діти мали можливість розвиватися, працювати. Я вважаю, що це вимога часу і ми повинні рухатися вперед», – підкреслив народний обранець Юрій Соловей.

В свою чергу педагогічний колектив Снятинської школи-ліцею висловив вдячність нардепові та сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Це дуже довгоочікуваний подарунок і наша школа першою в районі його отримала. Звичайно, що старі комп’ютери давно вже вийшли з ладу. А тепер ми отримали 12 нових комп’ютерів, які будуть великою підтримкою для проведення уроків інформатики і взагалі в навчально-виховному процесі. Тож ми щиро вдячні за такий подарунок, сподіваємося, що він не останній. І хочу побажати і повірити в те, що прийде час, коли ми свої комп’ютери українські будемо дарувати китайським дітям», – зауважила Валентина Грабко, заступник директора школи-ліцею в Снятині.

Під час зустрічі з педпрацівниками, парламентар також зауважив, що підвищення заробітних плат для вчителів – це лише перший крок. Наступним має стати захищеність галузі освіти в бюджетному процесі.

«Я хочу сказати, що, напевно, вже кожен освітянин відчув, що все таки з точки зору держави ми повертаємося обличчям до галузі освіти. Тому, що багато років, на жаль, ця галузь не отримувала належної уваги з боку держави. А сьогодні поступово у важких економічних умовах, в умовах війни, в умовах відсутності зовнішнього кредитування країни, ми знаходимо ресурс для того, щоб піднімати престижність освітянської професії. Цей крок підвищення в середньому від 35% середньої заробітної плати в освітянській галузі – це є тільки перший крок. Нами прологосовано в першому читанні Закон України «Про освіту» і я впевнений, що в найближчий час, у травні місяці, він буде проголосований в другому читанні, де буде захищена галузь освіти в бюджетному процесі. Не менше 7% внутрішнього валового продукту повинно бути спрямовано на галузь освіти», – підкреслив Юрій Соловей.

Світлина від Юрія Соловея.

Світлина від Юрія Соловея.