Також однією з ключових вимог активістів є повернення контрольного пакету акцій Бурштинської ТЕС у власність держави. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Протест пройде у формі перекриття автомобільної дороги Львів – Івано-Франківськ у Бурштині і триватиме дві години – з 14.00 до 16.00.

На цей час на Бурштинській ТЕС працюють 12 енергоблоків, електроенергія експортується за кордон. Хоч електроенергія продається за європейськими цінами, зарплати у працівників українські. Наприклад, у сусідній Польщі такі галузеві зарплати перевищують українські у 3-4 рази.

Керівництвом Бурштинської ТЕС не дотримуються умови та вимоги, передбачені численними протоколами профспілки та ініціативної групи, повідомляють організатори протесту. А також не виконуються інвестиційні зобов’язання, передбачені договором купівлі-продажу та розпорядженням Кабінету міністрів “Про погодження умов продажу державного пакета акцій Публічного акціонерного товариства “Західенерго” в частині підвищення працівникам зарплати на 100%, повернення оплати оздоровчих, тощо.

Також власники ПАТ “ДТЕК “Західенерго” порушують вимоги екологічного законодавства – не розроблено до 31 грудня 2013 року план заходів товариства з охорони навколишнього природного середовища, яким передбачається здійснення заходів з охорони атмосферного повітря, у тому числі зі скорочення викидів оксидів сірки, азоту та твердих часток, передбачивши початок його виконання не пізніше 1 січня 2015 року.

Власник Бурштинської ТЕС є ДТЕК – провідний гравець на вітчизняному енергоринку. У спадок від держави Бурштинська ТЕС бізнес-магнатам дісталась мало не за безцінь: у 2012 році ДТЕК купив 45% акцій “Західенерго” за ціною 1 млд. 932 млн грн, що на той час складало місячну виручку “Західенерго”.

На сьогоднішній день за годину роботи Бурштинської ТЕС власник має 408 тис. грн доходу. За добу ця цифра виростає до 10,5 млн грн. Згідно з бухгалтерськими звітами Бурштинська ТЕС заробила Ахметову за останні 4 місяці 1 млрд 100 млн грн.

Викидами ТЕС дихає вся Івано-Франківська область, показник онкозахворювань зашкалює. А Ахметов живе у Лондоні та рахує зароблені мільярди, підкреслюють організатори акції.

Частина акцій ПАТ “ДТЕК “Західенерго” знаходиться у державній власності, а, за наданою інформацією, дивіденди згідно з частками не виплачують останні два роки. Внаслідок цього виявляється факт нераціонального використання державного майна.

Колектив Бурштинської ТЕС виходить на протести впродовж останніх трьох місяців.