Прикарпатський народний депутат Юрій Соловей під час пленарного засідання Верховної Ради України наголосив на необхідності відновлення не лише магістральних, а й місцевих доріг. Адже такий крок, на думку парламентаря, дозволить вже у найближчий час підняти на якісно новий рівень розвитку невеликі населені пункти.

«Сьогодні точиться дуже багато дискусій щодо того, що може стати драйвером для розвитку економіки України. Так відповідь на це питання надзвичайно проста і її вирішили вже багато країн до нас – це будівництво доріг. Наприклад, за останні три роки в межах мого округу (Верховинський, Косівський та Снятинський район, – ред.) було відновлено кількість і кілометраж доріг, які за двадцять років не могли відновити. Це дорога Івано-Франківськ-Чернівці в межах Снятинського району. Також дорога Верховина-Косів від Стопчатова до Косова і до Верховини. Це дороги Косів-Кути та Кути-Тюдів. Дорога, яка зараз ремонтується – Верхній Ясенів-Устеріки. Це дає інвестиції, які вимірюються у межах понад 200 мільйонів гривень, які вже сьогодні дають зворотній ефект у вигляді збільшених податків до місцевих бюджетів та створення нових робочих місць», – відзначив Юрій Соловей.

За словами народного обранця кожна з місцевих рад, в результаті активізації бізнесу на території тих громад, де відбулось відновлення доріг, отримала додатково 30% надходжень до місцевих бюджетів. І внаслідок відновлення дорожньої інфраструктури вже понад десять нових виробничих підприємств, в тому числі деревообробних, розпочали свою роботу. Стільки ж нових готельно-відпочинкових комплексів вже споруджують на території Гуцульщини, – пишуть Версії.

«Хочу нагадати, що з 2018 року почне працювати Закон України «Про дорожній фонд», який передбачатиме фінансування місцевих доріг. Так, для прикладу, Івано-Франківщина вже в 2018 році отримає близько 400 мільйонів гривень на вирішення проблеми місцевих доріг. Саме тому я з цієї високої трибуни звертаюсь до голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації пана Гончарука для того, щоб передбачити в наступному році ремонт наступних місцевих доріг: Стецева-Тулуків, Іллінці-Джурів, Яблунів-Космач, Пістинь-Космач, Рожнів-Кути, Розтоки-Барвінково. Я вважаю, що відновлення саме цих місцевих доріг дозволить вже у найближчий час підняти на якісно новий рівень розвитку ці населені пункти. Тому, що економічні передумови для розвитку туризму, деревообробки, для розвитку складальних виробництв, надзвичайно хороші в цих населених пунктах», – акцентував Юрій Соловей.

 

Нагадаємо, раніше народний депутат України Юрій Соловей добився виділення 50 млн. грн. для поточного ремонту в нижньому шарі дороги р-24. У 2015 році за ці кошти були поточно відремонтовані ділянки автошляху р-24 на Кривопільському перевалі та від Косова до Стопчатова. У 2016 році розпочатий ремонт автошляху від Косова до Верховини. У 2017 році була відремонтована дорога в Верховині та завершений капремонт ремонт снятинського участку дороги Н-10. Розпочатий поточний середній ремонт шляху Криворівня-Чернівці, Яблунів-Делятин та Косів-Кути-Тюдів.