Депутати БПП і «Батьківщини» хочуть взяти керівників Львівського бронетанкового заводу на поруки

Також нардеп повідомив, що діючий директор підприємства є одним із найкращих оборонних керівників України, – пишуть Версії.

У Солом’янському районному суді міста Києва відбулось слухання справи директора ДП «Львівський бронетанковий завод», екс-депутата Івано-Франківської міської ради Романа Тимківа.

Керівника звинувачують в тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 було закуплено двигуни, які раніше використовувалися. Це попри те, що здійснювати придбання нових двигунів було неможливо, адже випуск цієї моделі двигунів припинився ще з 1990-х років.

Тому нардепи Валерій Дубіль (БЮТ), Микола Паламарчук (БПП), Юрій Соловей (БПП) та Сергій Алексеєв (БПП) погодились взяти на себе відповідальність за умовне звільнення директора ДП «Львівський бронетанковий завод» Романа Тимківа з-під варти. 

Народний депутат України від Прикарпаття Юрій Соловей у залі суду повідомив про те, що звернеться до Служби безпеки України, щоб розслідувати дії Національного антикорупційного бюро, як такі, які загрожують національному суверенітету і національній безпеці України. А також буде клопотати про аудит Національного антикорупційного бюро.

«Як народний депутат, який підтримував створення Національного антикорупційного бюро, я щиро вірив і сподівався, що це буде одна з перших служб в Україні, яка почне керуватися реально з дотриманням законодавства, а не буде першим порушником, на жаль, цього Закону в України. Вже ми бачимо, що ні НАБУ, не бачить порушень 154 мільярда виведених коштів з Приватбанку. НАБУ не бачить Укрнафти.  А це десятки, сотні мільярдів гривень. Але НАБУ бачить порушення в керівнику підприємства, який за два роки став обличчям укробронпрому, як вітчизняного підприємства. Колеги, на лаві підсудних сьогодні керівник, той, який зробив першу інноваційну продукцію вітчизняного обронпрому – «Дозор-Б». Це та продукція, яка є обличчям України. За двадцять років не випускалось нової продукції. Цей керівник зробив «Дозор-Б». Він його презентує. Саме з цим керівником Прем’єр-міністр і Президент України презентують Україну. Саме цей керівник зробив нову сучасну пожежну машину за останні два роки. І Ви сьогодні цього керівника садите на лаву підсудних? За що? За те, що цей керівник разом із Міністерством оборони зробив все, щоб не пропали гроші в кінці року, закупив сорок двигунів, щоб їх поставити на танки? Ви що, люди добрі, ви що творите в цій країні? Та це диверсія проти національної безпеки України. Більше того, я звертаюсь до Служби безпеки вже у понеділок, розслідувати дії Національного антикорупційного бюро, як такі, які загрожують національному суверенітету і національній безпеці України. Ці дії Національного антикорупційного бюро. Більше того, ця справа, я стверджую, стане першою справою, я буду клопотати про те, щоб ця справа лягла перша для аудиту Національного антикорупційного бюро», – повідомив народний обранець.

Свою позицію парламентар обґрунтував тим, що згідно до Акту додаткової перевірки двигунів всі вони за параметрами відповідають умовам договору між Міністерством оборони України та ДП «Львівський бронетанковий завод». А дії працівників НАБУ кваліфікує, як бажання обґрунтувати суспільству свою необхідність і отримання зарплат по сто тисяч гривень.

«Ви що робите, люди зробили все, щоб закупити сорок двигунів, поставити сорок нових танків в армію. І ви за це їх судите? Це що у нас нема війни в державі? У нас все нормально у цій державі і ми можемо планувати закупівлю на 5-10 років вперед. Чи у нас можливо війна, і ті танки повинні бути давно вже на передовій. А Ви не даєте ті сорок двигунів поставити на танки, щоб вони працювали на передовій. Як оцінювати дії Національного антикорупційного бюро, як не загрозу національній безпеці?

Що стосується справи. Я дуже добре знаю це питання. Тому що повірте, якщо цим займалась військова прокуратура, то це не діти, які сьогодні сидять в НАБУ. Якщо військова прокуратура не бачила ознак злочину. То вона розуміла, чому вона їх там не бачила. І зрозуміла, що третю справу ще закрити вони не змогли, тому передали її дітворі НАБУ. От і все. Я хочу зауважити, один документ про який ніхто не говорить сьогодні, на жаль, в залі суду. Цей документ – це акт додаткової перевірки двигунів Б46-6 відповідно до вимог договору №3433642 від 28 грудня 2015 року між Міністерством оборони України та ДП «Львівський бронетанковий завод». Цей акт підписаний начальником озброєння Збройних сил України генерал-майором Шевцовим. На сторінці 14, висновку цього акту пункт перший говорить про те, що двигуни вважати такими, що пройшли випробування на стенді за параметрами та відповідають умовам договору від 28.12.15р. №342.

Ваша Честь, я дуже добре розумію сьогоднішній стан в нашому суспільстві. В силу цих медіа, які вчора показували цього керівника, як передового керівника України. Разів десять я був на підприємстві, два чи три візити Президента України, як кращий керівник оборонного підприємства України. І сьогодні ці медіа з іншого боку показують НАБУ, яке я сподівався буде мати нормальний авторитет в суспільстві. Але, на жаль, такими справами воно всій авторитет абсолютно сьогодні погубить. Я дуже добре розумію, що та інформаційна річ, яка відбулась вчора, дуже серйозно впливає на Ваше особисте рішення. Але я Вас прошу прийняти рішення виключно в рамках Закону. Не зважати на весь цей інформаційний бум, який сьогодні є. Бо я вважаю, що якщо говорити відверто, то тут на лаві мають сидіти оці хлопці, а не ті, кого, на жаль, затримали, не ті працівники Міністерства оборони і ЦБТУ. Які робили все, аби за ці останні три роки, щоб ця армія, хоча б по трохи почала набирати обороти. Тому, що ця дітвора хоче обґрунтувати суспільству свою необхідність і отримання зарплат по сто тисяч гривень. От що сьогодні відбувається. Мій посил дуже простий: дійте виключно в межах Закону», – закликав народний депутат Юрій Соловей.